Tatlı krizini önlemenin yolları nelerdir? tatlı krizini önleme yöntemleri nedir?
Tatlı krizi nasıl önlenir geldiyse neler yapabileceğiniz konusunda sizlere püf noktalarını söylemek istiyoruz tatlı krizi neden olur? geldiyse yapacaklarınız yöntemlerle o tatlıyı yemeyecek yada daha sonraya erteleyeceksiniz. Bunun için en büyük yardımcınız sabırdır, en büyük düşmanınız ise beyninizdir.
Tatlı krizini önlemenin yolları
Her ayki adet öncesi veya genel tatlı krizine mi girdiniz? Açlık krizi sizi çikolatalaramı yöneltti. Hemen durun orada. Sizin için diyetisyen Hale Taşkın’ın hazırladığı sendrom kahvaltısına buyurun.

Sabah Kahvaltısı nasıl olmalı?
Akşam 100. 150 gram et (3. 4 köfte), salata, 2 dilim ekmek
Şekerli süt, beyaz beynir (2 dilim), domates salatalık, bir iki tatlı kaşığı bal veya reçel, 2 dilim ekmek. Ara bir porsiyon sütlü tatlı muhallebi, sütlaç, kazandibi
Aşure, kabak ve ayva tatlısı olabilir. Öğle yemeği bir kase çorba, bir porsiyon sebze yemeği, salata ve komposto, bir gofret yenebilir, kalorisi düşüktür.

Hayatınızdaki erkeği eğitme yoluna gidin hayatınızdaki erkeği, sizi tatlılarla ayartmaması konusunda eğitin. Bu konuda yazılmış kitapları, yazıları okumasını sağlayın. Siz tatlı bariyerini aşmaya kalkışsanız da mücadelenizde size yardımcı olması konusunda ondan destek isteyin.
Saat saat öğünlerinizi bir listeye göre ayarlamak ve sütlü tatlılar tüketmek dışında neler yapabilirsiniz? düzenli tatlı yemek nasıl olmalı, öğünlerinizi bu özel listeye göre düzenlemenin ve sütlü tatlılar tüketmenin dışında neler yapabilirsiniz?

Kesinlikle kafein almayın kahve, çay, cola ve çikolata adet öncesi sendromunu artırır. Bu dönemde mümkün olduğunca kafeinden uzak durun.
Jimnastik yapın adet öncesi dönemde haftada 3 veya 5 seans halinde jimnastik yaparsanız kaslarınız rahatlamış olur.
Yiyecek alerjisine dikkat alerjiniz olan besinleri tüketirseniz etkisini artırmış olursunuz.
Perhiz yapın Bu dönemde karbonhidratları azaltmak açlık krizlerini önler. Meyve suyu içmeyin, kavun veya elma tüketmeye özen gösterin. Sadece bir öğün elma yeyin.
Alkole yaklaşmayın alkol aslında saf şekerdir ve hemen yağa dönüşür.

Alternatif farklı şekerler yiyin
Tüm bunlara rağmen şeker, çikolata ve başka tatlılardan uzak duramıyorsanız, bir önlem daha alabilirsiniz. Diş Dostu Vakfı’nın Türkiye temsilcisi Selda Alemdar, günümüzde xylitol, isomalt, maltitol, mannitol ve sorbitol gibi doğal tatlandırıcılarla üretilen şekerlerin ağızda asit oluşturmadıklarını söylüyor. Şemsiye altında gülen diş logosuyla satılan bu ürünler, dişlere zarar vermeyen ürünlerden oluşuyor.

Dişlerinizi fırça ile fırçaladıktan sonra diş ipi kullanın fırça heryere temas etmez
Günde iki kez 2,5-3 dakika dişlerinizi fırçalayın.
Öğün aralarında atıştırmaktan kaçının.
Şişkin, kırmızı, kanayan dişetleri, kötü nefes kokusu dişeti hastalığının işaretidir.
Düzenli olarak dişhekiminizi ziyaret etmek, saklı problemlerin ortaya çıkmasını sağlar.

Tatlı krizi ve tatlı hastalığından kurtulma yöntemi ayrıca metobolizmayla bilgiler içeren video