Şişman olmanın faydaları nelerdir? şişmanlık kalp krizini engellermi? şişmanlığın yararları nedir
Yanlış duymadınız şişmanlık faydalımı? konu başlığımızdanda gördüğünüz üzere şişman bayanlarda yada erkeklerde kalp krizi tehlikesi az olmaktaymış. E şimdi kilomu alayım kalp krizinden korunmak için diyebilirsiniz nasıl faydalı ne gibi faydaları var birlikte görelim.
Şişman olmanın faydaları
Uzun Yaşamak ve şimanlığın faydası
Kilo almak hayatınıza bir kaç yıl eklenmesine neden olabilir. Vücudunuzdaki yağlar vücudunuzun hastalıklar sırasında daha güçlü olmasına neden oluyor.

Kalçalarınızı Büyütmeye çalışın aşırıya kaçmadan
Bir araştırmaya göre büyük kalçalı kadınların kalp krizi risklerinin daha düşük olduğu ve daha ileri ki yaşlara kadar yaşadıkları ortaya çıkmıştır. Kürdan bacak diye tabir edilen ince bacaklı bayanların ise kalp krizine yakalanma riski oldukça yüksek.

Tartılın 2005 yılında 78 obez bayan üzerinde bir araştırma yapılmış. Bu araştırmaya iki grup bayan katılmış. Birinci grup kilo verme amacı ile rejim ve egzersiz yapan bayanlar, ikinci grup ise "her kilo da sağlık" prensibi ile hareket eden ve kilo verme amacında olmayan bayanlardan oluşmuş. İkinci grubun kan basıncı ve kendine güvenleri daha yüksek çıkmış. Araştırma sonucuna göre, kilo verme amacı içinde olan bayanların tehlikeki fiziksel sonuçları oluşuyor.

Güçlü kemikler ile kilolu bayanların kemikleri daha güçlüdür.

Parlak Ciltli olmak ikizler arasında yapılan araştırmalara göre, beden kitle endeksi yüksek olan kardeşin daha genç göründüğü ortaya çıkmıştır.

Artan doğurganlık nedenile kilo almak Ailenizi genişletmeyi mi düşünüyorsunuz? zayıf bayanların çocuk düşürme riski normal kiloda ki bayanlara oranla yüzde 72 daha fazla.


Obezite cerrahisinde gastrik bypass tüp mide videosu ekledik extra olarak bilgi vermek ve merak edenler için.