Sağlıksız diyetin zararları nelerdir? sağlıksız diyet hangi hastalıklara yol açar yan etkileri nedir
Eğer doğru diyeti yapmazsak neler olabileceği hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz sağlıksız diyetlerin vucuda etkileri oldukca fazladır bunu çoğu kişi umursamamaktadır sebebi ise nelere yol açtığını bilmemesinden kaynaklanmaktadır. En detaylı şekilde sizlere bu konu hakkında bilgilendirmek istiyorum.
Sağlıksız diyetin zararları
Ankara kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi diyetisyeni Fatma Özge Koçak bilinçsizce yapılan diyetin kötü sonuçlara zemin hazırladığını belirterek ''Bilinçsiz diyet hayati önem taşıyan organların kaybedilmesine ve kansere bile zemin hazırlamaya neden olur'' dedi. 27.04.2010 21:47 AA - Koçak kilo vermek için büyük mücadele veren insanların zaman zaman istenmeyen olaylarla karşı karşıya kaldığını bildirdi.

Diyetin dengeli beslenmeyle doğru orantılı olduğunu ifade eden Koçak her insanın metabolizma ve vücut dengesine göre diyetin de farklılık gösterdiğini kaydetti. Kilo vermek uğruna yanlış diyetler yapılarak organların büyük zarar görebildiğine işaret eden Koçak diyetin 'aç kalmak' olmadığını söyledi.
metabolizma hızı ölçülmeden verilen diyetin kişiye özgü olmasının beklenemeyeceğini bunun ters etki yaratabileceğini vurgulayan Koçak ''Nasıl parmak izi kimseninkine benzemiyorsa metabolizma hızı da kişiye özeldir. Kişiden kişiye farklılık gösterir.

Metabolizma hızı ölçülmeden hazırlanan diyet de amacına ulaşmaz bilakis insan vücuduna büyük zararlar verebilir'' diye konuştu. Erişkin bir insanın yeterli miktarda su almadığı takdirde böbrek fonksiyonlarının olumsuz etkileneceğini belirten Koçak kanserin oluşma sebepleri arasında dengesiz beslenmenin aktif rol oynadığını ve kanserden korunmanın da yine beslenmeden geçtiğini söyledi.

Bilinçsiz hazırlanan diyetle birlikte uzun süre dengesiz ve sağlıksız beslenen vücudun pek çok hastalığa yenik düşeceğini belirten Koçak bu sebeple sağlığından olan insan sayısında da artış olduğunu kaydetti, bilinçsiz uygulanan diyetlerin ve sık kilo alıp vermenin metabolizma hızını da yavaşlattığını ifade eden Koçak metabolizmanın en büyük düşmanının hızlı kilo kaybı olduğuna bildirirken yazımız umarım işinize yarar.

Sağlıksız beslenme ve diyet hakkında birde videomuz var.