Sağlıklı diyet önerileri - sağlıklı diyet nasıl yapılır - sağlıklı diyet yapma yöntemleri nelerdir?
Sağlıklı diyet önerisi gereken besin ve proteinleri alıyormuyuz, sağlıklı diyetin faydaları neler diyeceksiniz fazla kilolarınızdan kurtulmak güzel bir sağlıklı yaşama adım atmak için mutlaka diyetinize dikkat etmeniz ve size özel diyeti seçmelisiniz. Her diyet kişiye özeldir, klasik bir diyet bir başkasına fayda sağlamamayabilir bu yüzden diyetisyeninizin önerdiği şekilde uygulamalısınız. Bazen insanlar kendinlerinin gereken şeyleri yaptıktan sonra ben zayıfladımda diyebilmektedir, yani sizde kendiniz kendinizi tanıyabilir size uygun olanı yapabilirsiniz tabiki zararlı maddeleri kullanarak zayıflamaya kesinlikle karşıyız, böyle bir zayıflama yöntemi yok aksine sizi öldürüyor.
Sağlıklı diyet önerileri
Birtek gıda diyetlerinden uzak durmanızı öneriyoruz patates, pirinç lapası gibi tek besinden oluşan diyetler, sağlığınızı bozar. Mutlaka 1000 kalorinin altında diyetlere girişmeyin en sağlıklı ve ideal olanı 1500 kaloridir.

Günlük sıvı ihtiyacı su ve doğal içeceklerden karşılanmalıdır. Yapacağınız diyet, bitkisel ve hayvansal protein, yağ, posa, karbonhidrat, vitamin ve mineralleri dengeli bir şekilde içermelidir. Diyetin içerdiği malzemeleri kolaylıkla bulunabilen besinlerden oluşmalıdır. Dışarı çıktığınızda rahatlıkla manav, kasap, market gibi yerlerde bulabileceğiniz ürün çeşidine sahip olmalıdır. Diyetin içerdiği besinler, o ülkede yaşayan insanlar tarafından benimsenmiş, mutfaklarda pişen ve sevilen yemeklerden oluşmalıdır.

Bitkisel protein kaynağı olan baklagiller, diyet listesinde yer almalıdır az miktarda kabuklu yemiş olmalıdır, yağ olarak sadece sıvıyağlar, öncelikle de zeytinyağı kullanılmalıdır. Karbonhidratların posadan zengin olması gerekir kilo verdikten sonra, kalori değeri arttırılarak aynı beslenme biçimine geçmek gerekir. Bu beslenme tarzı bir yaşam biçimi haline gelmelidir.

En iyi sağlıklı diyet, kişinin yaşı , sağlığı ve kilosuna uygun olarak doktor tarafından hazırlanmış diyettir. Sağlıklı beslenme için gerekli olan besin maddeleri dengeli şekilde ancak kalorisi azaltılmış olarak tüketilmelidir sebze, salata, meyve diyette kafi derecede yer almalıdır. Hayvansal protein kaynağı olarak yağsız et, tavuk, balık, yağsız süt, az yağlı peynir ve yumurta tüketilmelidir.

Unutmadan Ender SARAÇ diyet önerileri anlatımlı videomuzuda izleyebilirsiniz.