Katı perhiz rejimi Fasting, Katı Perhiz diyeti nasıl yapılır, Soluduğumuz hava yediğimiz gıdalar ve kullandığımız ilaçlardan dolayı oluşan toksik madde birikimlerinden kurtulmama en kolay yöntemlerinden biti, katı perhiz yöntemidir. Bu yöntem hem çok etkilidir hem de diğer yöntemlere oranla daha ekonomiktir.


Bu yöntemin en zor tarafı be nispeten utun sünneti ve kişinin' ifadesini kullanarak uygulanmasıdır Özellikle kendilerine detoksifikasyon uygulayacak olan kişilerin aşırı derecede drog bağımlısı olması (aşın tütün, alkol, ilaç vb) ve günlük düzenli gıda alma alışkanlıklarının olmaması durumunda uygulama vu başka modan önce profesyonel yardım alması gerekmektedir.


Diğer taraftan hipotiroidi ve hipoglisemisi olanlarla, operasyon sonrası nekahet dönemi geçirenler ve kanser gibi hastalıkları olanların, böyle uygulamalara profesyonel vardım almadan balkımaları kesinlikle çok sakıncalıdır. Bu arada unutmadan belirtmek getiriri? ki, detoksifikasyona başladıktan bir müddet sonraki buda bedendeki toksitlerin azlık veveya çokluğuyla ilişkilidir, bazı disfonksiyonlar oluşabilir


Bedende biriken toksinler derin dokularda, yani hücrelerde


bulunurlar. Toksinlerinden kurtulmaya çalışan organizmada, toksinler önce hücre içi ve hücre dışı sıvılardan kan dolaşımına geçer. Sürekli olmayan bu işlem gerçekleşmeye başladığı zaman bedende düşkünlük. hali, -bı&rilk ve yorgunluk görülür. Toksinlerin kanda yoğunlaştığı bu dönemlerde görülebilecek belirtiler ise baş ağnlan, ağızda pas oluşması ve lezzet kaybı, deride ban geçici döküntüler, hafif mide bulantıları ishal ve hafif depresyon hali gibi hoş olmayan arındıkça Bu durum zamanla giderek azalır ve toksinlerden arındıkça ortadan kaybolur.


Diğer taraftan bu rejim yönteminin dönemlerinde de uygulanması tavsiye edilmektedir. Özellikten akut kalınbağırsak düzensizliklerinde alerjilerde ve solunum sistemi hastalıklarında tedaviye yardıma çok etkili bir yöntemdir. Öte yandan kronik dejeneratif hastalıklarda bu yöntemden daha az yararlanıldığı gözlenmiştir. Sistemini rahatlattığımız zaman bu rejim saten toksinleeden kurtulmak için çaba sarf eden organizmayı rahatlatır ve organizma kendini daha kısa sürede arındırır.

Uygulama süresine göre değişmek üzere, 3 gürdük refim vücuttan toksinlerin atılmasına ve kanın temizlenmesine. 5 günlük bu bağışıklık sisteminin güçlenmeye başlamasına yardım eder 10 günlül rejim ise dejeneratif hastalıkların kontrolünden birçok hastalığın iyileşmesine kadar çeşitli problemlerden annmak ve kimyasal solüsyon lardan kurtulmak için uygulanacak en iyi yöntemdir.