Kan Grubunuza Göre Beslenme, Kan Grubu Kaça Ayrılır, Kan Gurubu Nasıl oluşur, Kan grubunuz; sağlık, hastalık, uzun yaşam, fiziksel enerji ye duygusal gücün gizemlerini aralayan bir anahtardır. Kan grubunuz, hastalıklara duyarlı olduğunuzu; hangi yiyecekleri tüketmeniz, nasıl egzersiz yapmanız gerektiğini belirler. Enerji seviyelerinizi, kalori yakma yeterliliğinizi, strese karşı verdiğiniz duygusal tepkiyi, hatta belki kişiliğinizi belirleyen bir faktördür.

Kan grubu ve beslenme arasındaki bağ size radikal gelebilir; ama değildir. Bizi hastalığın kasvedi yollarına düşüre ya da sağlığa kavuşturan süreci kavramamızda eksik bir şeyler olduğunu uzun zamandır biliyorduk. Beslenmeyle ilgili araştırmalarda ve hastalıklardan kurtulmada bu kadar çok çelişki olmasının bir sebebi olmalıydı. Bazı insanlar belli bir diyetle rahatça kilo verirken bazılarının verememesinin, bazıları yaşlılıkta da enerji ve sağlıklarını korurken bazılarının zihinsel ve Bziksel açıdan çökmesinin de bir sebebi olmalıydı. Kan grubu analizleri, bize bu çelişkileri açıklama fırsatı vermiştir. Bu bağı keşfettikçe analizler daha geçerli hâle gelmektedir.

Kan grupları, yaratılışın esasıdır. Doğanın olağanüstü mantık zincirinde kan grupları, insanın yaratılışından günümüze kadar hiç bozulmadan gelen bir yolu izler. Kan gruplan, tarihin yok edilmez sayfalarında, eski çağlardaki atalarımızın imzasıdır.

Bugün kan gruplarını, sağlıklı olma yolunda en önemli sırları açığa çıkaran hücresel parmak izleri olarak kullanmaya başladık. Bu kitap, son zamanlarda yapılmış, insan DNA’sıyla ilgili çığır açan buluşların bir uzantısıdır.

Kan gruplarını anlamak; her insanın farklı, eşsiz bir birey olduğunu kesin surette belirleyerek genetik bilimini bir adım daha ileriye götürür. Doğru ya da yanlış hayat tarzı ya da beslenme biçimi diye bir şey yoktur. Sadece bireysel genetik kodlarımıza göre yapılmış doğru ya da yanlış seçimler vardır.