İnce belin sırları ince belli olmak için yöntemler
Belinizi inceltmek için faydalı bilgiler vermek istiyoruz bel inceltmek için yapmamanız gereken ve yapılması gerekenler ince belin sırrı nelerdir? bunları bildikten sonra sizde incecik bir bele sahip olursunuz. Olmaz demeyin söylediklerimizi birbir denerseniz emin olun tamamen incelmese bile zamanla eridiğini ince belli biri olduğunuzu aynanız size söyleyecektir.

ince belin sırları
Sizlerin bel çevresindeki yağlar ve kalınlıktan şikayetçi olanımız çoktur Hem pantolonun üzerinden taşan, hem dar giysilerde kötü bir görüntü , hem de birçok ciddi sağlık problemine zemin hazırlayan bu problemle başa çıkmak için adım adım neler yapmalı ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini sizlerle paylaşmak istedik.

Ünlü memorial ataşehir tıp merkezi beslenme ve diyet bölümü’nden Dyt. Şefika Aydın Selçuk Kalıcı tedavinin diyet tedavisi olduğu kabul edilmesi gereken bu tip yağlanma, aslında birçok kronik hastalığın oluşmasında etkin bir rol oynamaktadır diye tavsiye ediyor.

Bel çevresi kronik hastalıklara zemin hazırlar
Özellikle metabolik sendrom, dislipidemi, kardiyovasküler hastalıklar ve tip 2 diyabetin sık gözlendiği bu kişilerde bu yağlanmayı azaltmak için doktor ve diyetisyen kontrolü şarttır. Çünkü bu kişilerde oluşan hormon bozukluklarında ilaç tedavisi gerekebilir. Diyet tedavisi bel çevresi yağlanmasını azaltır bu rahatsızlıkların oluşum riskini ortadan kaldırır.

Yaptıracağınız ayrıntılı vücut analizi bel çevresi yağ dağılımı ve miktarı hakkında 1 dakikada bilgi verecektir. Yapılan ölçümler sonucunda genel yağ yüzdeniz, yağ kütlesi, bölgesel olarak yağ ve kasın dağılımı, bel kalça oranı baz alınarak yağlanmayı azaltacak diyet planı diyetisyeniniz tarafından planlanacaktır.


Birinci ilk adım Bel çevresi yağlanmasının nedenini araştırmak
-Vücutta yağlanma oranının yüksek olması sağlık problemlerinin var olmasında tek başına bir indikatör değildir. Fakat abdominal yağlanma olarak tanımladığımız bel çevresi yağlanmasının oluşmasında altta insülin direnci, kortizol fazlalığı, hipotiroidi, Cushing ( böbrek üstü hormonların fazla çalışması ) gibi sağlık sorunlarının olup olmadığının araştırılması gerekmektedir.
-Yağlanma sebeplerinden bir diğeri de gıda alımında dengesiz tüketimdir.
Menopoz dönemi de yağlanmanın vücutta fizyolojik olarak arttığı ve tetiklediği bir dönemdir.
-Hareketsizlik ve buna bağlı enerji harcamada azalma.
-Fazla alkol tüketimi de bel çevresi yağlanmayı artırmaktadır.
-Kronik stres bel çevresinde yağlanmaya en önemli nedenlerdendir.

Bel inceltmek ile alakalı birde video sunmak istiyoruz.