Sponsored ADS

Düzenli Beslenmenin Spora Etkisi

 1. #1
  Süper Moderator Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04 Kasım 2012
  Mesajlar
  252


  Reklamlar
  Dengeli Beslenmenin Spor Üzerindeki Etkileri, Doğru ve Düzenli Beslenmenin Faydaları, Dengeli ve Düzenli Beslenmenin Önemi

  Zayıflamak için bugüne kadar bir sürü diyet programları ve metodlar ortalıkta dolaşır oldu fakat biz de ise genel kanı az yemek yemek ve düzenli olarak spor yapmak.Az yemek yerine dengeli ve düzenli olarak beslenmenin spor yaparken bile etkili olduğunu hiç düşünmüşmüydünüz? Gelin birlikte öğrenelim.

  Düzenli Beslenmenin Spora Etkisi Düzenli Beslenmenin Spora Etkisi

  Uzmanlar 1 günde almamız gereken besin değerlerinin 3 ana, 3 ara öğüne bölünmesi gerektiğini belirtiyorlar.Spor yaparken ana öğünde tahıl ürünleri, kek ve kurabiye, ekmek, pilav, makarna, meyve, haşlanmış patates gibi karbonhidrat yönünden zengin ürünlerin tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekiyorlar.Diyet uzmanları egzersiz yapanlar için demir, kalsiyum ve C vitamini almanın çok önemli olduğunu ve Bazı egzersizlerin, doğal ishal yapmasından dolayı, uzmanlar bu egzersizleri uygulayan kişilerin yağ tüketimine önemle dikkat etmeleri tavsiyesinde bulunuyorlar.


  Beslenme uzmanları kilo vermek için spor yapanların hedeflerinin hızlı kilo kaybetmek yerine, haftada 1-1.5 kilo kaybı olacak şekilde yavaşça kilo kaybetmeleri gerektiğini ve spor yapanlar için beslenme programı oluşturulurken karbonhidratlar yerine yağı sınırlandırılıyor.


  Spor esnasında oluşan su kaybını önlemeye özellikle sıcak yaz günlerinde dikkat edilmeli. Spor ile oluşan su kaybı vücutta performans düşmesine neden oluyor.Spor yapanlar saman sarısı idrar rengi ile karşılaşırlarsa bilmeliler ki vücutları aşırı şekilde su kaybetmiştir. Spor yapanlar günde en az 12 bardak su içmelidir.Beslenme uzmanları spora yapmaya başlamadan yaklaşık 1 saat kadar önce hafif bir atıştırma tavsiye ediyorlar.Spor esnasında sıvı alınması, sporun ardındansa ağır ve yağlı yemeklerden uzak durulması gerekliliği uzmanların diğer tavsiyeleri. Beslenme uzmanları spor esnasında oluşan yoğun karbonhidrat gereksinimini meyve, sebze gibi karbonhidrat yönünden zengin besinlerden alınmasını tavsiye ediyor.Spor yapanlar genellikle yaptıkları spor dalına göre beslenme programları uygularlar.
  Birgün Herkes Fenerbahçeli Olmasın, Bırakın O Ayrıcalık Biz de Kalsın !!!

 2. #2
  Misafir
  Misafir Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Sponsor reklamlar


  hayır ankarada deniz yoktur

 3. #3
  Misafir
  Misafir Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  çok kısa yazmışsın biraz daha uzun yaz.

 4. #4
  Misafir
  Misafir Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  teşekkür ederm )

 5. #5
  hale
  Misafir hale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  begenmedim saçççççççççmaaaaaaaa.....

+ Cevap Ver

 • Düzenli Beslenmenin Spora Etkisi Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 2.50 ortalama oy almış 4 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Egede bir ilimiz iz**r ?????


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz