Lor Peynirli Izmir Tatlısı Tarifi izle, Lor Peynir Tatlısı Yapılışı ve hazılanması, yumurtaları derin bir kaba kırın. Sıvıyağ, yoğurt, ve karbonatı ekleyip mikserin yüksek devriyle 2-3 dakika çırpın. Lor peyniri ve unu ilave edip kaşıkla karıştırın. Yaklaşık 23-25 santim çapındaki bir borcamı oda sıcaklığında bekleyen da istediğiniz bir kalıbı) katı yağla yağlayın Hazırladığınız oldukça katı kıvamlı hamuru borcama aktarın, önceden 180 dereceye ayarlayıp ısıttığınız ve altüst konuma getirdiğiniz fırında üzeri altın sarısı oluncaya kadar, 40-45 dakika pişirin. Diğer taraftan, su ve tozşekeri bir tencereye aktarıp kısık ateşte kaynatın. Kaynamaya başlayınca i i mor-suyunu ilave edip 5 dakika daha kaynatın ve ocaktan alın.

Tatlıyı fırından alıp soğumasını bekeyin. Hatır ılık hale gelmiş şurubu soğuk tatlının üzerine gezdirin. Şurubu çekmesini bekleyip dilimleyerek servise sunun.


MALZELEMER
2 su bardağı dolusu lorpeyniri (tuzsuz taze beyaz peynir de kullanabilirsiniz)
3 adet yumurta Türk kahvesi fincanıyla 2 fincan yoğurt Türk kahvesi fincanıyla 2 fincan sıvıyağ 1 tepeleme çay kaşığı karbonat 2 su bardağı un Şurubu için; 3 su bardağı tozşeker 4 su bardağı su Varım limonun suyu
Oda sıcaklığında bekleyen da istediğiniz bir kalıbı) katı “ yağla yağlayın.

Alttakı video Lor Kadayıf Tatlısıdır yanıtlamayalım.