Bulgur Pilavlı Şiş Kebap Tarfileri, şiş Kebap Yapılışı, Malzemeler 2 Su bardağı pilavlık bulgur 2 Çorba kaşığı tereyağı 1 Çorba kaşığı biber salçası 1 Çorba kaşığı domates salçası Tuz Et suyu ya da sıcak su

Kebabı için:

300 gr. Kuzu eti 2 Biber 2 Domates Yoğurt Sıvı yağ Tuz, karabiber.


HAZIRLANIŞI: Tenceremize tereyağını alıp eritiyoruz. Üzerine salçayı ekleyip 1-2 dk. kavuruyoruz. Yıkanmış, suyu süzdürülmüş bulguru üzerine döküp kavurmaya devam ediyoruz. Tuzunu varsa et suyunu yoksa sıcak suyu ilave edip kısık ateşte pişirip demlenmeye bırakıyoruz. Parmak ucu büyüklüğünde doğranmış olan kuzu etlerinin üzerine tuz, karabiber serpiyoruz. Domatesle biberleri de aynı büyüklükte doğruyoruz. Şişlere sırasıyla bir et, bir biber, bir et, bir domates olarak diziyoruz.

Tüm malzemeyi şişlere dizip tabağa aldıktan sonra üzerine hafifçe sıvı yağ gezdiriyoruz. Yüksek ısıda, ızgara ya da tavada sulandırmadan pişiriyoruz. Demlenen pilavımızı servis edeceğimiz tabağa alıp üzerine şişlerimizi diziyoruz. Kenarına yoğurt koyarak sıcak sıcak servis ediyoruz. Hiç kimse bu lezzete hayır diyemeyecek.

Bulgur Pilavlı Şiş Kebap