Çocukların yemesi gereken yiyecekler çocuklar için faydalı besinler meyve ve sebzeler
Çocukların yemesi gereken gıdalar Çocukların yemesi gereken gıdalar
Çocuklarınıza yemek yedirmesi zordur yiyen çocuklarda nadiren olur fakat mecburiyetten cocugunuzun karşısında şakrabanlık yapıp onları doyurmaya çalışıyorusunuz, hal böyleyken en faydalı besinleri sizlere sıralamak istiyoruz ve faydalarını belkide daha önce hiç duymadınız.

Patates = potasyum lif, folat C vitamini a vitamini demir kalsiyum ihtiyacını karşılıyor.
Brokoli = lifle dolu olan bu gıda mineralle doludur yedirmesi zordur fakat az yağlı salata şeklinde dilerseniz sevecektir.
Tahıl = ekmekte bulunur b vitamini sağlar kalp rahatsızlıklarından korur.
Peynir = B12 kalsium protein fosfor kemik yapısını güçlendirir yemekten sonra bazen doktorlar peynir yemenizi önerir sebebi ise diş çürüklerinin önüne geçmesidir.
Yoğurt = karbonhidrat peynirde olduğu gibi kalsiyum protein gibi ihtiyaçları karşılar ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir. Çocuğunuz yoğurt yemiyorsa yoğurdu dondurup üstüne meyve parcacıkları serperek dondurma gibi yedirebilirsiniz.
Balık ton balığı = çinko vitamini ve direnci yüksek tutar fosfor b vitamini civa sağlar.
Yaban mersini nedir faydaları nelerdir ? Potasyum, C vitamini, lif, karbonhidrat ve antioksidanlar içeren yaban mersini taze olarak yenmesinde fayda vardır kırmızı renkte kızılcık'a benzer.
Yaban mersini resmi
Çocukların yemesi gereken gıdalar
Tatlılar = Yaban mersini tahıl yulaf kendiniz bütün karışımları karıştırırarak bildiğiniz kendinize özel bir tatlı yapabilirsiniz.
Süt = faydaları saymakla bitmez kalsiyum deposudur. Tam yağlı sütleri tercih ederseniz 2 kat fayda sağlarsınız.
Yumurta = çok faydalıdır yumurtayı yemeyen çocuklar genelde azdır yemesede yemek içlerine katarak yedirin. İçerdiği A, D, E ve B vitaminleriyle full güçlüdür.
Et = Sığır eti kolin çinko demir içerir mutlaka yenmesi gerekir. Et sevmeyen çocuklar olabileceği için mangal yaparak yada ketçap mayonez ile tost gibi yapıp küçük parçalar haline getirerek yedirebilirsiniz.


Bunlar çocuğunuz için hayati önem taşır bu yiyecekleri eksik etmeyin.