çekirdekli siyah kuru üzüm kürü nasıl yapılır, Üzüm çekirdeğinin gücünden faydalanabilmek için raf ömrünün bir yılı geçmemiş olması gerekir. Kuru üzüm hangi hastalığa iyi geliyor, Satın alacağınız siyah kuru üzüm çekirdeklerinin raf ömrü bir yılı geçmişse, amaca uygun değildir. Çekirdekli kuru siyah üzümün raf ömrünü doldurup doldurmadığım nasıl anlayabiliriz? Bunun için yapılacak iş oldukça basittir.

çekirdekli siyah kuru üzüm kürü

Satın almadan önce, bir iki tane çekirdekli siyah üzümden ağzınıza alınız ve dişlerinize zarar vermeden dikkatlice çekirdeklerini çatlatınız. Ve çiğnemeye devam ediniz. Raf ömrünü doldurmamış çekirdeklerin hafif buruk tadı açığa çıkar. Çekirdeği çiğnerken hafif buruk tat alınamıyorsa, bir yıldan fazla rafta beklemiş demektir ve amaca uygun değildir. Kaşıntıya karşı kullanılacak üzüm çekirdeklerinin taze olarak ezilmesi gerekir, Önceden hazır olarak ezilmiş üzüm çekirdeklerinin etkisi hemen hemen yok denecek kadar azdır.

çekirdekli siyah kuru üzüm kürü

Siyah kuru üzüm besin değeri
Üzüm çekirdeklerini dişlerinizle kırımayınız Dişlerinize zarar verebilirsiniz Bunun İçin havan kullanabilirsiniz.
Kullanılacak siyah kuru üzümlerin mutlaka İri çekirdekli olanlarını tercih ediniz. Bazı gösterişli kuru siyah üzümlerin çekirdekleri küçük ve (dişler arasında kolayca kırılabilir. Böyle olanları tercih etmeyiniz. Gösterişli iri etli kuru üzümlerin çekirdekleri hem küçük hemde faydaları yok denecek kadar azdır. siyah kuru üzüm hoşafı nasıl yapılır siyah kuru üzüm çekirdeği kilo aldırırmı?

Kuru üzümün Topuk Dikeni Kürü Bir yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzümü havanda ezip tülbente koyunuz. Üç gün akşamdan sabaha kadar topuğunuza sarınız. ! Dördüncü gün bir yemek kaşığı tatlı pul biteri havanda ezip tülbente koyunuz. Uç gün akşamdan sabaha kadar topuğunuza sarınız. Yedmcı gün bir yemek kaşığı tatlı pul biberden ve bir yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzümden havana atıp ikisini beraber eziniz. Tülbente koyarak üç gün akşamdan sabaha 1 topuğunuza sarınız. Toplam kür süresi aralıksız dokuz gündür. İhtiyaca göre dönem kürü tekrar edebilirsiniz.