Sponsored ADS

Televizyon Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

 1. #1
  Süper Moderator Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04 Kasım 2012
  Mesajlar
  252


  Reklamlar
  Tv alırken dikkat edilmesi gereken hususlar Televizyon (TV) Özellikleri, Son Çıkan TV ler, LED TV, Plazma TV Özellikleri

  Televizyonunuz eski model ve yeni bir televizyon almak istiyorsunuz, özelliklerine bakıyosunuz ancak bir sürü kafa karıştıran şeylerle karşı karşıya kalıyorsunuz.O zaman yazımızı okumadan TV almayın!

  Doğru televizyonu nasıl seçmeli?


  Öncelikle ne kadar büyük bir TV satın almak istediğinize karar verin. Birçok kullanıcı, yeni bir TV satın aldıktan sonra "daha büyüğünü alabilirdim" diyor. Dolayısıyla TV'nizden ne kadar uzakta oturduğunuzu hesaba katarak kaç inç'lik bir TV'ye ihtiyacınız olduğunu düşünmenizde yarar var.

  Yeni TV'nizin boyutunu belirledikten sonra sırada iyi bir görüntü kalitesi elde etmek var. Üreticilerin sağladığı "kontrast oranı" gibi değerlerin büyük oranda abartılı ve işe yaramaz olduğunu aklınızda bulundurun ("kontrast oranı" görüntü kalitesi için en önemli değerlerden, ancak üreticinin söylediği rakamlara hemen kulak asmayın). TV'lerin görüntü kalitesini bir mağazada değerlendirmeniz de sağlıklı olmayabilir, zira TV'ler düzgün bir biçimde ayarlanmamış olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, gözünüze kestirdiğiniz TV'lerin bağımsız araştırmalarını internette incelemek ve okumak. İncelemelerdeki ortak noktalara özellikle dikkat etmelisiniz.

  LCD, Plasma ve LED arasında seçim yapmak konusunda ise söylenecek çok şey var. Bu yazımızın seçiminizi kolaylaştıracağını düşünüyoruz.


  Boyut, performans ve teknoloji konusunda kararınızı verdiniz ve TV'nizin yaklaşık yüzde 90'ını belirlediniz. Şimdi geriye TV'nizinhangi özelliklere sahip olması gerektiğini belirlemek kaldı. Uç nokta TV'lerin hepsinde 3D ve Smart TV özellikleri var. Uç nokta bir TV'ye para harcamaktan yana değilseniz, Smart TV ve diğer ek işlevlerden vazgeçerek paradan bir miktar tasarruf edebilirsiniz. Orta fiyat seviyelerinde kendinize uygun, çok iyi modeller bulmanız mümkün.


  Alışveriş

  TV'nizi bir mağazadan satın alacaksanız, birkaç şeyi aklınızda bulundurmanızda fayda var. Mağazanın TV'lerden çok az kar elde ettiğini unutmayın. Dolayısıyla mağazalar size Soundbar ve ev sinema sistemleri gibi kar marjı yüksek ürünleri satmak isteyeceklerdir.

  Bir TV satın alırken genellikle bir ses sistemi de satın almanız gerekecektir. Bugünkü birçok TV'nin ses sistemi, yeteri kadar yüksek ve güçlü bir ses sunamıyor.

  Bunun yanında pahalı HDMI kablolarına dikkat edin. Mağaza çalışanı size pahalı TV'nizin ucuz bir HDMI kablosuyla çalışmayacağını söylüyorsa, size doğru söylemediğinden emin olabilirsiniz. 3 dolarlık bir kablo ile 100 dolarlık bir kablodan alacağınız görüntü, tam olarak aynıdır.

  Ek garantilere de dikkatle yaklaşmanızı öneriyoruz. TV'ler, genellikle son derece dayanıklı ürünler. Sorunlar genellikle TV'nizi ilk aldığınızda meydana gelir ve bu durumda genellikle TV'nizi geri götürerek onu değiştirebilirsiniz.

 2. #2
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  39
  Mesajlar
  600


  Sponsor reklamlar


  Ek olarak en çok satılan markaları alınız bir şeyin çok satanı herzaman en tutulanıdır.
  Cesurun bakışı korkağın kılıcından daha keskindir!

+ Cevap Ver

 • Televizyon Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden ortalama oy almış 0 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Sitemizin ismini yazın (www. kullanmayın)


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz