Acer Aspire S3-391 Özellikleri ve Tanıtımı, Acer Aspire S3-391 Fiyatı, Acer Aspire Videolu Tanıtımı, I3 işlemci olmasıyla birlikte şimdiki adıyla yeni nesil hızlandırılmış Turbo bilgisayar adı verilmekte oyunlarda pek fazla ilerlemesede normal masaüstü bilgisayarı kadar özellikleri ve yükü kaldırabilecek donanımdadır.

Acer Aspire S3-391 Özellikleri ve TanıtımıAcer Aspire S3-391 Özellikleri ve Tanıtımı

13..3 inç büyüklüğünde ve 1366 x 768 çözünürlüğünde ekrana yer verilen S3-391 sadece 1..36 kg ağırlığında.. Hem hafif hem de 13..3 mm inceliğiyle dikkat çeken ürün metal görünümüyle de şıklığını pekiştiriyor..

İncelediğimiz Acer S3-391 uygun fiyatı ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.. Acer genelde Ultrabooklarda gördüğümüz Core i5 işlemci yerine Core i3e yer vermiş.. Ultrabook ailesindeki işlemcilerde pek fazla fark bulunmuyor.. Bu yüzden Core i3 performans olarak kesinlikle geride kalmıyor..

Giriş çıkış portlarının arka kısma konumlandırıldığı üründe 2 adet USB 3..0 ve HDMI çıkışı mevcut.. Yan taraflarda ise 3..5 mmlik jack girişi ve kart okuyucu bulunuyor..

Şık ince hafif ve güçlü fakat uygun fiyatlı Windows 8 yüklü Ultrabook isteyenler için Acer Aspire S3-391i inceliyoruz.. Bakalım ürün bizlere neler sunuyor.?

Ultrabook platformunun getirileri tartışılmaz fakat son kullanıcı için baktığımızda genel kitleye göre fiyatların hala yüksek olduğu görülüyordu..

6..5 saate kadar pil ömrü sunan ürün Bluetooth 4..0 gibi gelişmiş kablosuz bağlantılara da sahip..

Core i3-3217U çit çekirdekli yapıda ve 4 sanal çekirdeğe sahip.. 1..8 GHz hızında çalışan işlemci grafik birimi olarak HD Graphics 4000 kullanılıyor.. Ön bellekte de i5 versiyon ile aynı yani 3 MB..

Peki ne fark var da adı i3 diyeceksiniz hemen onun cevabını sizlere verelim.. Bu işlemcide Turbo Boost teknolojisi bulunmuyor.. Yani hızını daha yüksek seviyelere otomatik olarak çıkartamıyor.. Ultrabook versiyon Core i5e göre temel farklılık bu diyebiliriz..

4 GB DDR3 bellek ve 500 GB Sata HDD ile gelen üründe 20 GBlık mSATA SSD bulunuyor.. Bu 20GB lık alan hem cihazın hızlı başlamasını hem de hızlı uyanma süresine sahip olmasını sağlıyor.. Bir uygulamayı birden fazla kullanırsanız 20 GBlık alanda tutuluyor ve bu uygulama SSD üzerinden çalıştırılıyor..