2020 Kol Saati Bilgisayar olacak!, Sony Nextep bilgisayar Teknolojideki ilerlemenin hızı göz önünde bulundurulunca bileğinize saat gibi takabileceğiniz bir bilgisayar fikri pek de uzak ihtimal gibi görünmüyor. Kişisel bilgisayara dönüşen bir kol bandı konsepti tasarımı hırslı bir cihaz takipçisinin hayalinde canlandı bile.

Hiromi Kiriki tarafından tasarlanan Sony Nextep bilgisayar, 2020 yılının cihazları arasında yerini alacağa benziyor. Bu muazzam tasarım hâlâ konsept aşamasında olsa da form, fikir ve özellikleri bakımından önümüzdeki yedi sene için en çok beklenen cihazlardan biri haline geldi.

Kol bilgisayarı konsepti son derece esnek bir OLED dokunmatik ekrana sahip olacak ve gerektiğinde ekranı devre dışı bırakacak holografik bir projeksiyon sistemi de olacak. İlave tuş takımı panelini cihazdan çıkarınca
bilgisayarın özellikleri sayesinde istediğiniz sosyal ağ sitelerine bağlana bileceksiniz.

Bu giyilebilir bilgisayar fikri şu an için bir bilim kurgu filmi aksesuarı gibi gelebilir ama her şey aslında bu şekilde üretilmişti. Diz üstü bilgisayarlar ve cep telefonları icat edilmeden öncesine dönersek o filmlerde gördüğümüz aletlerin, zaman içerisinde hayatımızın vazgeçilmez parçaları olduğu tartışılmaz bir gerçek.


Her şeyin büyük oranda teknoloji ve iletişime bağlı olduğu ve bunlarla yönetildiği bir zamanda yaşıyoruz. Bu nedenle, her zaman internet'e bağlanmaya ihtiyacımız oluyor. Teknolojinin daha da ilerlemesi ve bizi her adımda çevrimiçi kılacak daha etkili araçlar geliştirmesi bir gereksinim haline geliyor. Tam olarak bu sebepten dolayı, Nextep bilgisayarları teknolojide yem bir devrim yaratacak.