Çocuğunuza Egzersiz Oyunları, Bebeklere ve Çocuklara Nasıl Egzersiz Yaptırılır, Yaş Aralığı: 30 ay ve üzeri Fiziksel oyun çocuğunuzun vücudunun nasıl işlev gördüğünü öğrenmesine yardımcı olur ve daha koordineli bir şekilde hareket etmesini sağlar. Sağlıklı yemekler yeme isteğini harekete geçirir ve düzenli olarak uyumasına ve geceleri daha rahat bir şekilde uykuya dalmasına yardımcı olur.

Günlük rutininize fiziksel aktiviteleri mutlaka dahil ediniz: Çocuklar herkesin bildiği gibi çok hareketlidirler. Elinizdeki bu avantajı uygun zamanlar için planladığınız aktif oyunlara yönelik olarak kullanabilirsiniz. Örneğin çocuğunuzun tipik olarak mızmızlandığı bir dönem de öğretmeniz gerekenler.

Çocuğunuza Egzersiz Oyunları

Egzersiz eğlencesi planlayın: Müzik çalın ve etrafınızda dönerek dans etme ye başlayın, yerde yuvarlanma hareketlen yapın ya da güzel başka şeyler yapın (büyüyen bir çiçeğin güneşe doğru uzanması ya da bir yarış otomobilinin bitiş çizgisine doğru hızlanması gibi).

Fiziksel açıdan çocuğunuza örnek olun: Belki de çocuğunuzun en iyi oyun arkadaşı sizsinizdir. Bu yüzden onu en iyi motive edecek kişi de şüphesiz sizsiniz. Hatta belki de bebekleri kilolu olduğu için çaresiz durumda olan diğer annelere de yardımcı olabilirsiniz. Dışarıya çıkın: Güneş ve rüzgar çocuğunuzu hareketten bitkin düşürecek en iyi oyun arkadaşlarıdır.Çocuğunuza Egzersiz Oyunları