Yüz Felci Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır, Yüz Felci oluşumu nedenleri, Yüz Felci Nedir, Yüz kısmının insandaki anlamı oldukça büyük çünki duygularımızı sözlerle ifade edemesekte yüzümüzdeki organlarımızla tavrımızı ortaya koyarız ama en önemlisi yüzümüz olmasa nasıl görünürdük ve ne yapardık bunu bir düşünelim öncelikle Yüz felci tedavisinde yapılacak ilk şey bu rahatsızlığa neden olan faktörleri ortadan kaldırmaktır.

Şeker hastalığı yüzünden oluşan dolayı gerçekleşmiş ise şeker seviyesi ayarlanmalı, virüsten kaynaklı bir durum var ise bu virüsü ortadan kaldırmak gerekir, tramvalar ya da tümör nedeniyle gerçekleşmiş ise bunların ortadan kaldırılması en başta yapılan işlemlerdir.

Yüz Felci Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır

Toplum olarak düşünürsek buna yakalanan insanların yüz felci tedavisinde ağızdan alınan kortizon kullanılır. Kortizon tedavisine hemen başlanmalı, ilk olarak yüksek doz verilmeli ve 15-20 güne kadar devam edilmelidir. Hastaların dikkat etmesi gereken şeylerin başında rüzgarda yazsana.net ve cereyanda kalmamak gelir aşırı ısı değişikliklerine de maruz kalmamalılar yoksa gerilen sinir ve damarlar yüz kısmında tahripe neden olacaktır.


Yüz Felcine yakalan hasta resimleri
Yüz Felci Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır

Yüz Felci Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır


Yüz Felci Videoları