Sponsored ADS

Göz Seğirmesi Neden olur

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  Göz Seğirmesi Neden olur, Göz Seğirmesi Nedenleri, Göz Seyirmesi tedavisi nasıl yapılır, Gözlerimiz dünyada bütün maddeleri cisimleri görmeyi sağlayan en önemli organlarımızdan birisidir eğer bizler bu yeteneklerimizi kaybedersek elbetteki dünya kapkaranlık olurdu buda çok üzücü deprasyonlara sebebiyet verirken hayatımızdan zevk alamaz duruma düşerdik neyse sözün kısası. Göz seğirmesi göz kapaklarının istemsiz bir şekilde açılıp kapanması yada devamlı bir şekilde hareket etmesidir.

  Göz seğirmesi göz kapağının hareketlerini sağlayan sinirin iritasyonu ile oluşur. Bu iritasyon aşırı yorgunluk stres yada organik nedenlerden olabilir. Aynı zamanda ya gözün kırma gücü bozuktur yani astimat olabilir miyop, hipermetrop olabilir gözlük taksa bile göz yorgunluğundan ötürü seğirme meydana gelebilir.  Bazen gözlük yeterince astimatı, miyop yada hipermetropiyi düzeltmiyor olabilir eski yada yanlış gözlük verilmiş olabilir bu da gözde yorulmaya dolayısı ile göz seğirmesine neden olabilir. Ayrıca bazı hastalıklarda göz seğirmesine neden olabilir Kornea iltihaplanmasında yada çarpma yabancı cisim kaçma gibi durumlarda yada kapakların iltihaplanmasında göz seğirmesi yaşanabilmektedir.

  Göz Seğirmesi Neden olur

  Göz kapağının açılıp kapanmasını sağlayan kaslar vardır bunların hareket etmesini sağlayan da sinirlerdir. Bu sinirlerde herhangi bir iritasyon olması durumunda uykusuzluk ile beraber sigara, kahve gibi içeceklerinde içilmesi yada gözün iç tabakalarının iltihaplanması iritasyona sebebiyet verebilir. Göz Kapak bezlerinin iltihaplanması da göz kapakların da istemsiz hareketlerin ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor olmalıdır.

  Göz Seğirmesi Neden olur

  Göz Seyirmesi Nedeni Videolu anlatım


  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  insanın gözü durrmadan pırpır ediyorya çok dikkat dağıtıcı bişey göz seyirmesi durdurma yolları nelerdir göz seyirmesini durdurma yolları bunlarada değinebilirsiniz esasen.
  Bidaha bidaha yaz

+ Cevap Ver

 • Göz Seğirmesi Neden olur Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 5.00 ortalama oy almış 1 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Ankarada Deniz Varmı var yok?


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz