Sponsored ADS

Dişlerinizi en az 3 dakika fırçalayın!

 1. #1
  Süper Moderator Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04 Kasım 2012
  Mesajlar
  252


  Reklamlar
  Dişlerimiz bizim için gerçekten çok önemli, onların kıymetini ancak kaybettiğimizde ve rahatsızlandığında anlıyoruz.Peki diş sağlığımız için neler yapıyoruz ?

  Dişlerinizi en az 3 dakika fırçalayın! Dişlerinizi en az 3 dakika fırçalayın!

  Dişlerimizdeki çürümeyi engellemek istiyorsak günde en az 2-3 defa ve 3 dakika boyu fırçalamamız gerekiyor.İyi bir diş fırçası kullanmak da diş sağlığımızı olumlu yönde etkiler.

  Diş ve diş etlerimiz için en iyi fırça orta sertlikteki fırçalardır. Ağız içinde kolay hareket edebilmesi ve arka dişlere rahat ulaşabilme açısından fırçanın kafasının fazla büyük olmaması gerekir.Diş fırçalanmasında fırçanın duruşu dışındaki temel hareket hep aynıdır. Fırça, diş eti çizgisine eğimli olarak yerleştirilir. Bu durum bozulmadan diş etine masaj yapacak şekilde diş etinden dişe doğru süpürme hareketi ile dişleri fırçalamaya devam edilir. Daha sonra fırça, bir fırça boyu kadar kaydırılarak fırçalama işlemi sürer.

  Diş eti hizasından ağız boşluğuna doğru fırçalamaya başlanır. Dış yüzeylerden başlayan fırçalama sert bir şekilde değil, yumuşak darbelerle arka dişlerden ön dişlere doğru yapılmalıdır. Daha sonra dişlerin iç yüzeyleri aynı şekilde fırçalanır. Bu işlemde fırça eğik tutularak, diş etinden ağız boşluğuna doğru hareket ettirilir. Bir sonraki durumda ise dişlerin çiğneme yüzeyleri fırça düz olarak ileri geri hareket ettirilerek fırçalanır.

  Sağlıklı diş etlerine sahip biriyseniz diş etlerinizde kanama olmaz. Eğer diş etleriniz her fırçalamada kanıyorsa mutlaka bir diş hekimine görünmeniz gerekir. Diş fırçaları birkaç ayda bir, en geç altı ayda bir değiştirilmelidir. Gerektiğinde diş hekiminin tavsiyesiyle ara yüzlerin etkin olarak fırçalanmasını sağlamak üzere ara yüz fırçaları da kullanılabilir.

  Sağlıklı Günler

 2. #2
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  38
  Mesajlar
  600


  Sponsor reklamlar


  Aşırı bastırmadan fırçalayın yoksa 3 dakika uzun bir süre.
  Cesurun bakışı korkağın kılıcından daha keskindir!

+ Cevap Ver

 • Dişlerinizi en az 3 dakika fırçalayın! Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden ortalama oy almış 0 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Sitemizin ismini yazın (www. kullanmayın)


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz