Rüyada Ağladığını görmek Rüyamda Ağlıyordum Rüyamda ağlayan insanlar ne demek


Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , Rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder.

Tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.

Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.

Ağlamak sevinçle yorumlanır. Akıtılan gözyaşı yanaklarınızı yakıyorsa sevineceksiniz, üşütüyorsa üzüleceksiniz. Rüyada bagırmayarak agladıgını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır. Bagırarak agladıgını görmek, o yer halki için musibet gelecegine yorumlanır. Ağlamadıgı halde gözlerinden yaş aktıgını görmek, muradına ermektir. Ağladıgını ve fakat gözlerinden yaş akmadıgını görenin, bekledigi şey, ümit ettigi şey eline geçmez. Ağladıgını ve gözünden yaş yerine kan aktıgını görmek, elinden kaçırdıgı fırsata pişman olduguna ve günahlarından tövbeye delalet eder. ,

Bir başka rivayete görede: Rüyada yüksek sesle bagırarak veya elini yüzüne vurarak, üstünü başını yırtarak ağlamak, rüya sahibinin gerçekte bu şekilde aglamasına işaret eder. Eger Allahu Teala korkusundan, günahını hatırlayıp pişman olmakdan ya da kuran-ı kerim dinlemekten ötürü ağlanıyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine işaret eder. Sessiz ağlamak, Allahu Teala 'dan korkmaya, Allahu Teala tarafından rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delalet eder.

Hatalarınızdan ve günahlarınızdan nedamet geti-riceğinize işarettir.

1 Sessizce ağlamak: Üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.
2 Bağırarak ağlamak: Başınıza gelecek kötü bir dert olacağına işarettir.
3 Gözden yaş gelmediğini görmek: Beklentilerinizde hüsrana uğrayacağınız anlamına gelir.
4 Ağlamadığınız halde gözden yaş gelmesi: Beklentilerinizin gerçekleşeceğine ve muradınıza ereceğinize işarettir.

Rüyada ağlamak bazı kere sevinç, bazı kere de kedere işarettir.


Rüyada yüksek sesle ve feryat ederek, elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, yakasını paçasını yırtarak ağladığını görmek, uyanıkken bu şekilde ağ lamaya delâlet eder.

Rüyada Allah korkusundan, Kur'ân-ı Kerim dinlemek veya hatalarını hatırlayarak ağlamak, ferah ve sevince ve iyi akıbete delâlet eder.

Ve yine ağlamak, yüce Allah'tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için de yağmura delâlet eder. Çünkü gözyaşı olan yere rahmet iner. Ağlamak bulunmaz sermayedir.

Ebu Said El-Vâiz demiştir ki:
- Rüyada tanıdıgı bir insanın vefat ederek buna agladıgını görmek, gördügü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasina delildir.
Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmek, o kişinin kötülük yapacagına delalet eder. Rüyada öldügünü ve cenazesinin arkasından halkın sessizce ağladıklarını görmek, devlet büyügü tarafından herkesin sevineceklerine işarettir.

Kirmani ye göre :

- Rüyada ağladığını gören, büyük bir sevince ve feraha ulaşır. Eğer ağlamak, bagırmak ve ah, vah ile olur ise, bir musibete işarettir. Gözleri yaş ile dolu oldugu halde dişarı akmadıgını gören, helal mal ve para kazanır. Soğuk gözyaşı, gam ve kederden kurtulmaya; sicak gözyaşı ise kedere delalet eder. Sag gözünün yaşı akıp sol gözüne girdigini gören, yakınlarına kavusur.

Câfer-i Sadık (r.a.) demiştir ki:

- Rüyada ağladığını sonra güldüğünü görmek, ecelin yaklaştığına işarettir. Çünkü dünya müminin zindanı mesabesindedir, burdan kurtulmak sevinç getirir.