Hamur mayalı cilt bakımı nasıl yapılır, Hamur mayalı cilt maskesi, hamur mayalı cilt maskesi yapımı tarifi

Cildine önem veren bayanların bu taktiği bilmiyor olmamasına imkan yok bilmeyenlerde hamur mayasını öğrenecekler sizler için hazırladığımız teknikleri dikkatlice okuyarak uygulayın.
Hamur mayasıyla cilt bakımı nasıl yapılır?
Bildiğiniz Maya cilt dokularını yeniden yapılandırabiliyor
Yüzünüzü nemlendirmek ve dış etkenlere karşı korumak için mayadan yararlanabilirsiniz. Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Mayayı sulandırarak, krem haline getirin. Karışımı yüzünüze ve vücudunuza sürüp, on dakika beklettikten sonra yıkayın.

Saç dökülmelerini önleyen maya
Maya, özellikle stresli dönemlerde saçların dökülmesini önleyip sağlıklı uzamasını sağlıyor. İçeriğindeki B5 vitamini, saç sağlığı için çok önemli olan keratin oluşumunu uyarıyor. Keratin, saçların dökülmesini önleyip daha hacimli ve gür görünmesini sağlıyor. 4 çorba kaşığı toz mayayı 1 bardak ılık suda eritin. Saç diplerine früksiyon yaparak yedirin. Birkaç dakika bekledikten sonra bol suyla durulayın.

En yumuşacık ellerin formülü mayanın cilde faydası
Maya ellerin de dostu. Akşamları yatmadan önce 1 kahve fincanı ılık süte 1 tatlı kaşığı yaş maya ilave edip eriyinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız bu doğal el kremini ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz. Özellikle soğuk havada çatlayan ellere iyi geliyor.

Güzel cilt dokuları, eller için mayanın getirdiği doğal güzellik böyle bişey gördüğünüz gibi nekadar çok faydası varmış dimi.