Makyaj hataları neler? yüz bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken konular
Güzelleşmek uğruna yaptığınız cilt yüz bakımları makyajlar elbetteki sırf iyi görünmek adına ama bunların hatasını yani yaptığınız makyajın bakımın doğru bildiğiniz hatalarını söylemek istedik. Bir çok kadın bu olması gereken bakımdır yada makyajdır diye daha çirkin görünebiliyor yada cildine zarar veriyor farkında değil bunlar neler sırasıyla siz sevgili ziyaretcilerimize sunuyoruz.

Makyajda dikkat edilmeyen hatalar
Hepimiz güzelleşmek uğruna pek çok şey yapıyoruz. Kimimiz kozmetik mağazalarından çıkmazken, bazılarımız geleneksel yöntemlerden medet umuyor. Ancak tercihimiz ne olursa olsun zaman zaman hatalara düşebiliyoruz. Hatta bunlar bize zarar verme noktasına bile gelebiliyor. İşte ”güzelleşeyim” derken yaptığımız belli başlı hatalar ve onlardan kurtulma yollar nelerdir nedir hakkında geniş bilgiler altta.1.Hatanız Fazla nemlendirici sürmek
”Her şeyin fazlasının iyi olduğunu düşünüyorsanız ve fazla nemlendirici kullanıyorsanız makyajınız bittiğinde yüzünüz pırıl pırıl parlayabilir” diyor cilt uzmanı Caroline Frazer.
Çözümü nedir? Tüm yüzünüze nemlendirici süreceksiniz diye bir kural yok. Birçok insanın T bölgesi yağlıdır ve nemlendiriciye ihtiyaç duymaz. Krem sadece kuru bölgelere sürülmeli.

Saçınıza bakım kremini fazla uygumalak teknikleri
2.Hatanız Tüm saça krem uygulamak
Saçınızın tümüne saç kremi uygulamak çok daha güzel görünmenizi sağlamaz. Hatta saçınızı olduğundan mat ve cılız gösterir.
Çözümü ne? Saçınız doğal yağı ile kendi kendine bakım yapar. Saç kremini sadece saç uçlarınıza sürün ve sadece birkaç dakika beklettikten sonra durulayın.

Dudak rengini çok aşırı değiştirmek
Bakım Makyaj hataları
3.Hatanız Yeni ruj denerken dudakları birbirine bastırmak
Anneniz böyle yapıyor değil mi?
Rujun dudaklarınıza dağılması için güzel bir yöntem olabilir ancak bunu yapmanız kan dolaşımını artırır. Sonuç olarak istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz.
Cevap En iyi dudak tonunuz doğal dudak renginizden çok da farklı olmayan renklerdir. Rujların tester’larını sadece üst dudağınızda deneyin. Daha derin ve parlak bir görüntü elde edersiniz.

Yüz bakım maskesinde yapılan hatalar
Bakım Makyaj hataları
Bakım maskesini yüzümüzde uzun süre tutmanın ya da cildimizi peeling’le sert bir şekilde ovalamanın iyi olacağını düşünürüz. Ama bu doğru değildir diyor cilt bakım uzmanı Margo MARRONE ve Kendi kendinize geliştirdiğiniz benzeri kurallar cildinize geri dönüşü olmayan zararlar verebilir ya da alerjik reaksiyona yol açabilir.
Bunun çözümü Eğer cildiniz kullandığınız ürüne reaksiyon gösterdiyse o bölgeyi aloe veralı bir jelle yıkadıktan sonra kuşburnu yağı sürebilirsiniz denmekte.

Çok fazla fondöten kullanmak ve zararları
5.Hatanız Fondötene servet harcamak
Bobbi Brown’un yaptığı araştırmaya göre kadınların büyük bir çoğunluğu kendileri için doğru fondöteni bulana kadar küçük bir servet harcıyorlar. Utanç verici değil mi?
Çözüm
Tıpkı doğru jeani bulmak için zaman harcadığımız gibi fondöten için de aynı zamanı ayırmamız gerekebilir. Birinci kural satın almak istediğiniz fondöteni elinizle değil yüzünüzde denemenizdir. Yüzünüz için iyi olabilecek üç farklı tondaki fondöteni seçin ve tek tek deneyin. Doğru olan ürün zaten yüzünüzle gözle görünür bir bütünlük sağlayacaktır, bu yüzden çok uçuk kaçık paralar harcamayın marka delisi olmak yerine ideal ürünler satın alın.