Warning: Illegal string offset 'link' in [path]/includes/class_bbcode.php on line 2777

Warning: Illegal string offset 'link' in [path]/includes/class_bbcode.php on line 2791

Warning: Illegal string offset 'link' in [path]/includes/class_bbcode.php on line 2777

Warning: Illegal string offset 'link' in [path]/includes/class_bbcode.php on line 2791
Mersin üniversitesinin düzenlediği kültürel faliyetler

Sponsored ADS

Mersin üniversitesinin düzenlediği kültürel faliyetler

 1. #1
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  36
  Mesajlar
  600


  Reklamlar
  Mersin üniversitesinin düzenlediği kültürel faliyetler
  Üniversite kendi içinde akademisyen ve öğrencileriyle birlikte kendilerini her bölümde geliştirmek üzere sosyal ve kültürel faliyetler ile geliştirmektedir.

  Mersin üniversitesinin düzenlediği kültürel faliyetler
  Geleneksel Etkinlikler

  Mezuniyet Tören:Eğitim-öğretim süresini başarıyla tamamlayan mezunlar, bu tören ile yeni bir hayata uğurlanmakta, dereceye giren mezunlar çeşitli hediyelerle ödüllendirilmektedir. Ünlü sanatçıların verdiği konserlerle noktalanan törende, mezun öğrenciler anısına her yıl fidan dikilmekte, Çiftlikköy Kampüsü’nde Mezuniyet Ormanı oluşturulmaktadır.

  Kültür ve Spor Şenliği:Kültürel ve sosyal yaşama katkı sağlamak amacıyla her yıl Nisan-Mayıs aylarında düzenlenen Kültür ve Spor Şenliği, öğrencilerin etkin katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Şenliklerde, spor karşılaşmaları, konferanslar, paneller, tiyatro ve dans gösterileri, konserler, film gösterileri gibi etkinlikler yer almakta; açılan standlar, düzenlenen yarışma, stand-up şov ve turnuvalar öğrencilerin gönüllerince eğlenmesine olanak sağlanmaktadır.

  Akademik Açılış Töreni:Eğitim-öğretim yılına başlarken düzenlenen Akademik Açılış Töreni, öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşmektedir. Törende, ülkemizin saygın isimleri ‘Açılış Dersi’ vermekte; Akademik Oda Orkestrası konser sunmaktadır.

  Taltif Töreni: Taltif Töreni’nde, ataması gerçekleştirilen ya da yükselme yapan öğretim üyeleri ile yayınları Uluslararası Bilimsel Yayın Atıf İndeksi (Science Citation Index)’e giren öğretim elemanları teşvik edilmektedir. Emekli olan öğretim elemanları ve idari personeli de kapsayan törende, başarı kaydeden kişilere başarı belgesi takdim edilmektedir.

  Proje Pazarı: Öğrencilerin eğitim-öğretim dönemlerinde yapmış oldukları proje çalışmalarının sergilendiği Proje Pazarı kapsamında sözlü, poster ve bilgisayar sunumları yapılmakta, sergiler düzenlenmektedir. Kentteki kurum ve kuruluşların temsilcilerinin de takip ettiği Proje Pazarı’nda beğenilen projeler, Bölgesel Proje Pazarı’nda yarışmaya hak kazanmaktadır.

  Mezunlar Buluşması:Okul yaşamlarından sonra farklı mesleklerde kendilerine yön çizmiş olan Mersin Üniversitesi mezunlarını buluşturmaktadır. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı renkli bir programdan oluşan Mezunlar Buluşması, eski öğrencilere anılarını tazeleme fırsatı verdiği gibi Mersin Üniversiteli olma duygusunu da pekiştirmektedir. yazsana.net


  Öğrenci Toplulukları

  Öğrencilerin eğitim aldıkları branşların yanı sıra hobileri ile ilgili olan ve onları kişisel yeteneklerini geliştirmeye teşvik eden pek çok öğrenci topluluğu faaliyet göstermektedir.

  Üniversitede spor, bilim, sanat, doğa, tarih, kültür ve benzeri alanlarda kurulan ve projelerini hayata geçiren elliyi aşkın öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Toplulukların düzenlediği etkinlikler, hem sosyal yaşamı hareketlendirmekte hem de öğrencilere etkileşim, paylaşım ve doğru iletişim kurma şansı yaratmaktadır.


  Akademik Oda Orkestrası

  Sanatın geniş kitlelere iletilmesi konusunda üzerine düşen sorumlukları yerine getirme gayreti içinde olan Mersin Üniversitesi, Mersin Oda Orkestrası’nı kurumsallaştırarak üniversiteye bağlı bir birim haline getirmiştir. Mersin Üniversitesi Oda Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Orkestra, genç ve dinamik yapısı ve yaratıcı program zenginliği ile kentte gerçekleştirilen sanatsal etkinliklerde ön planda yer almaktadır.

  Sanatın zirvesine yükselmiş sanatçıları kentimize getirerek evrensel müziği Mersinlilere taşıyan merkez, Mersin’de ve Türkiye’nin değişik illerinde yüzü aşkın konser vermiştir.

  Mersin üniversitesinin düzenlediği kültürel faliyetler

  Mersin Üniversitesi Radyosu

  İletişim Fakültesi stüdyolarından, 24 saat kesintisiz yayın yapan Mersin Üniversitesi Radyosu, FM bandı 102.8 MHz’den yayın yapmaktadır. Mersin kent merkezine yayın yapan Mersin Üniversitesi Radyosu, nitelikli yayıncılık anlayışını ve kamu yayıncılığı ilkelerinden hareket etmektedir.

  Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü tarafından yürütülen yayınlar, öğrencilere uygulama olanağı yaratarak onların yaratıcılıklarını geliştirmelerine de destek olmaktadır.

  Umuyoruz bu alanda daha iyiye giderler ve öğrencilerimiz geleceğimiz garanti altına alınır ve cehaletten kurtuluruz.

 2. #2
  Forumdan Uzaklaştırıldı Ahmet Atalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04 Mayıs 2014
  Mesajlar
  3


  Sponsor reklamlar


  Sarıl bana da ki gibi Sen deli ben sana deli ancak bu Eurovision’dakilerinhepsi deli. Eurovision’da Türkiye yok keyfi de yok onun yerine Ferhat göçerpatlatsın sarıl bana.


 3. #3
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  772


  Ahmet gereksiz videolar veriyorsun uyarıyorum seni.
  Bidaha bidaha yaz

+ Cevap Ver

 • Mersin üniversitesinin düzenlediği kültürel faliyetler Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 4.00 ortalama oy almış 2 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Egede bir ilimiz iz**r ?????


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Bumerang - Yazarkafe Radyo Dinle
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz