TRT Binasına Kadın Pedi Taktılar, Kadınların Eylemi, Yok böyle bir çılgınlık millet şaşırmış gibi davranıyo hatta bayanlar bile. Gezine gezine dolanacağız ve Hamile hamile dolaşıyoruz sloganları atarak yürüyen kadınlar binanın kapısına hijyenik kadın pedi yapıştırdı.

TRT 1 ekranlarında iftar saatlerinde yayınlanan 'Ramazan Sevinci' programında Tuğrul İnançer şunları söylemişti:
"Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşam üstü çıkarlar. Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir.

İzmir Alsancak'ta toplanan İzmir Kadın Platformu üyeleri bir televizyon kanalında canlı yayınlanan iftar programında hamileler ile ilgili söylediği sözler nedeniyle Avukat Ömer Tuğrul İnançer'i TRT binası önüne kadar yürüyerek protesto etti. Topluluk ıkına ıkına dolaşacağız Gezine gezine dolanacağız ve Hamile hamile dolaşıyoruz sloganları atarken bazı kadınlarda karınlarına balon koyması dikkat çekti. TRT binası önüne kadar gelen topluluk burada bir basın açıklaması yaptı.

Kadınlara Düşmanlık yapılıyor Ak Parti döneminde kadın düşmanlığını arttığını buna bağlı olarak cinayete kurban giden kadın sayısında ciddi bir artış yaşandığını belirten İzmir Kadın Platformu adına Didem Tosun "Medya ölen kadınların haberini nakavt gibi başlıklarla haberyapmaktan çekinmiyor. Emniyet kadınlara şiddetten korunma yöntemi olarak dış kapıdan kaçmalarına salık veriyor. Hal böyle olunca iktidarın kanalı da kadını hamilelik konularında ağzından gerici ve akıl dışı sözler dökülen Avukat Ömer Tuğrul İnançer'in görüşlerinden yararlanmak üzere program çıkarak kadın düşmanlığına kendi cephesinde katkı koyuyor" dedi.

işte ultra Pet yapıştırma görüntüleri
TRT Binasının Kapısına Kadın Pedi Taktılar

SPİKERİN İŞİNE SON VERİLSİN inançer'in söylediği sözler üzerine özür dilemesi gerektiğini söyleyen Tosun, "TRTde İnançer'in açıklamalarına sahiplenmediğini iddia ediyorsa bir an önce İnançer'in her sözüne destek veren sunucunun işine son vermelidir" diye konuştu. Basın açıklaması ardından İzmir Kadın Platformu üyeleri kadınların kullandığı hijyenik pedi TRT binasının kapısına yapıştırdı. Topluluk eylemin sonlanması ardından olaysız şekilde dağıldı.