Sponsored ADS

Rio Kadınların Şehri

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  Rio Kadınların Şehri, Rio'nun Güzel Bayanları, Yenileme projeleri ona kaybettiği değeri ve eski ile yeniyi bir araya getirecek.”Limandan yola çıkıp, sıradaki plaja doğru İlerler en, bjr zamanlar Marlene Dietrich’in daracık elbisesiyle tuvale giden 20 basamağı inmemek uğruna, içi kum dolu bir şampanya kovası istettiği sosyetik Copacabana Palac Hotel'in beyaza boyalı cephesinin önünden geçiyor şehrin güney tarafında, sürekli açılmaya devam eden yeni barlar ve iş merkezleri dikkat çekiyor. Brezilya'nın 200 milyonluk nüfusunun 28 milyonu şu an orta direk sayılıyor; şimdiye dek hiçbir zaman bu kadar çok sayıda insan ne otomobile ne de elektronik eşyaya sahip olabilmiş ve tatile çıkabilmişti.

  Şu an Copacabana sahil şeridindeyiz. Oskar Metsavaht’ın evi Arpoador’un eski hisarını andıracak şekilde denize hâkim, Ipanema il sınır oluşturan kayalıklarının üzerinde. Metsavaht Rio'nun önsezili kişilerinden, size her şeyin mümkün olabileceğini hissettirebilen biri. Hem doktor hem de moda tasarımcısı, aynı zamanda snowboard’cu ve dağcı, Estonya’nın onursal konsolosu ve sürdürülebilir i gelişimciliğe odaklı bir kurumun yöneticisi. Osklen adını [verdiği spor şık kıyafet markası hiç kuşkusuz Rio de Janeiro’nun en çok satan tekstil ürünleri arasında. Metsavaht’ın çelik mavisi gözleri var ve beyaz kanepesiyle tezat oluşturacak şekilde baştan ayağa siyahlara bürünmüş üste kümelediği başucu kitaplarının karşısındadır.

  Rio Kadınların Şehri

  keşfediyorlar ve hükümet bir kes daha büyük inşaatlara girişiyor. Toplu taşıma sistemi düzenleniyor, metro ağı genişliyor ve Barra bölgesi bilim kurgu filmlerini aratmayacak bir ekspres metrobüs hattıyla tanışıyor. “Rio’nun şimdilerde yeniden parlama fırsatı var diyor Bemardes. “Gecekondu semtleri arasındaki uzlaşma pek çok fırsat yarattı. Artık şehrin gettolarında sıkışıp kalmak zorunda değiller, sınırlar şeffaflaştı ve korku duvarları örmek yerine yeniden bir araya gelebiliyoruz." AvrupalıIar gecekondu mahallelerinde mülk satın alıyorlar. Şehir merkezinin bazı bölgelerinde ev fiyatları beşe katlanmış olsa da, varoşlarda hâlâ çok uygun yerler mevcut.

  “Ve en iyi manzara varoşların tepelerinde." Şehrin geniş bakış açısı ve kültürel birikimi, şu sıralar Bernardes+Jacobsen mimarlık bürosunca şehir merkezinde inşa edilen Museo de Arte do Rio (MAR) için de bir ilham kaynağı oldu. Burada ayrıca, Rio’nun merkezini bir odak noktasına dönüştürecek olan eski rıhtım alanlarını yenileme kapsamında, 2,8 milyar dolarlık bir yatırımla Porto Maravilha (Harika Liman) da inşa ediliyor. Şu sıralar, Copacabana, Ipanema ve Leblon gibi mahalleler kentin can damarlarını oluşturuyor.

  Rio Kadınların Şehri

  Konutlar ve ticaret merkezleri restore ediliyor ve ünlü İspanyol mimar Santiago Calatrava suyun üzerinde devasa bir müze inşa ediyor. “Centro”nun (Merkez) barları Samba’nın doğduğu yerler. “Centro’nun şehir açısından çok önemli bir rolü vardı, ancak şimdilerde iyice gözden düştü,” diyor Bernardes.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Yazar HeRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Temmuz 2013
  Yer
  Gokyuzu
  Yaş
  31
  Mesajlar
  179


  Sponsor reklamlar


  evet manzara muhteşem bayanda cok hoş ama ne olursa olsun turk kadını başka !

 3. #3
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  kadınların hepsi bi başka manzarada güzel hadi bakalım.
  Bidaha bidaha yaz

+ Cevap Ver

 • Rio Kadınların Şehri Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 4.50 ortalama oy almış 2 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


istanbulun Fethini birleşik 2 kere yazın


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz