Erkek Çocukları için Tuvalet Eğitimi, Erkek çocuklara tuvalet nasıl öğretilir, Bilindiği üzere erkek çocuklar eğitim açısından kız çocuklarından çok daha yavaştırlar. Daha sonra dünyaya gelen çocuklar ilk çocuklardan daha hızlıdırlar Bu yüzden sabırlı olmalısınız. Büyük çocuklara özel iç çamaşırların satıldığı mağazaya gidin ve oğlunuza istediği her şeyi alabileceğinizi söyleyin.

Erkek Çocukları için Tuvalet Eğitimi


Erkek Çocuğa Çiş Öğretme; Çocuğunuzu azarlamadan hatırlatmalarda bulunun. "Yeniden gitmeliyim ya sen?" Eğer çocuklara yönelik bir lazımlık satın alıyorsanız idrar muhafaza kılıfını kaldırın ya da atın. Çünkü bu şekilde etrafının temizliği sağlanamayacaktır. Lazımlığı üzerine yapıştırdığınız etiketlerle ya da resimlerle kişiselleştirin. Oğlunuza önce lazımlığa nasıl oturması gerektiğini öğretin. Çocuk tuvalete gittiğinde hem işeme hem de bağırsak hareketleri oluşacağından bu her şeyi daha da kolaylaştırır.


Oğlunuzun tuvalet ihtiyacı geldiğinde ne tip belirtilerin ortaya çıktığına dikkat edin hoplama, bir şeylere tutunmaya çalışma vs. Tuvalet eğitimi aldıktan sonra ayaktayken işemenin nasıl olacağına dair babasını
ve ağabeylerini izlemesini sağlayın. Oğlunuzu güzel bir hedef konusunda şevklendirmek için kendinize hedefler bulun.


Tuvalet suyunun içine mavi renkli su damlatın... işeme sırasında suyun yeşile dönmesi oğlunuzun hoşuna gidecektir. Oğlunuz tuvalet eğitiminde başarılı olduğunda ona güzel sözler söyleyin ve ödüllendirin: güzel bir sevinç çığlığı atın ya da bu haberi paylaşmak için Büyük anneyi arayın. Muhtemel kazaları konu etmeyin fakat oğlunuzun temizlenme işini hakkıyla yaptığından emin olun.