Sponsored ADS

Çocuklarda Mızmızlığı Durdurmanın ip uçları

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  Çocuklarda Mızmızlığı Durdurmanın ip uçları, Mızmız çocuklara nasıl davranılmalı, Çocuğunuzun neye mız mızlandığın dan emin olun o ses tonunun aynısını sizde çıkarın ve hatta biraz abartarak yapın. Mızmızlanmaya başladığında can sıkıcı bir uslup'la karşılık verin: dehşete kapılmış gibi davranın, kaşlarınızı çatın ya da kulaklarınızı kapatın. Onu duyamıyormuş ya da sözlerini anlayamıyormuş gibi davranın. Normal bir üslupla konuşuncaya kadar ona cevap vermeyeceğinizi ve isteklerini yerine getirmeyeceğinizi söyleyin.

  Çocuklarda Mızmızlığı Durdurmanın ip uçları

  Başka bir yerde mızmızlanmasını söyleyin. Bazı aileler bir'mızmızlanma sandalyesi ya da odası kullanırlar. Güzel bir üslupla konuşmaya hazır olduğunda sizin yanınıza gelmesine izin verin. Mızmızlanması na izin verdiğiniz sureyi gösteren bir kronometre tutunuz. Bu süre bittiğinde yanınıza gelmesini söyleyin ve mızmızlanmadan konuşmasını isteyin. Çocuğunuzun mızmızlanmaya başlayacağını hissettiğinizde çocuğunuza odaklanmış bir şekilde karşılık verin. Tek dizinizin üzerinde eğilin ve ne söylemek istiyorsanız direk olarak çocuğunuzun gözlerine bakarak söyleyin.

  Eğer telaşlı, meşgul ve tereddütlü bir ifade takınırsanız çocuğunuz mızmızlanmaya devam edecektir. Çocuğunuzun şirin taleplerine hemen karşılık verin: güzel sözlerin mutlaka duyulduğunu, mızmızlanma üslubuyla söylenen sözlerin ise karşılık görmeyeceğini anlamasını sağlayın. Hem evde hem de insanların içinde tutarlı davranmaya özen gösterin.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  Çocukların mızmızlarına dayanabilmek için gerçekten sabırlı olmak lazım sabırlıyım diyende ne kadar dayanır hiç bilinmez. Eğitimini alması lazım diye düşünüyorum.
  Bidaha bidaha yaz

+ Cevap Ver

 • Çocuklarda Mızmızlığı Durdurmanın ip uçları Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 5.00 ortalama oy almış 1 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Egede bir ilimiz iz**r ?????


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz