Çocuk Güvenliği Nasıl Sağlanır, Evde Bebek için Güvenlik önlemleri, Çocukların Güvenliği, özellikle de sadece çocuklara yönelik ilk yardım bilgisi aldıysanız ilk yardım bilgilerinizi tazelemeniz gerekir. Çünkü bebekler söz konusu olduğunda yöntemler değişmektedir. İlk yardım şemalarını ve açıklamalarını hemen görebileceğiniz bir yere yerleştirin bir mutfak dolabının içi olabilir Bebek için çocuk kilidi yaptırmış olabilirsiniz fakat şimdi karşılaşacağı her turlu zorlukla çok daha yaratıcı bir düşünce tarzıyla başa çıkabilen ve sürekli bir arayış halinde olan o hareketli ve meraklı çocuğunuz için çocuk kilidi yaptırma zamanı gelmiştir.

O Çocuğunuzu hiçbir zaman suyun etrafında yalnız bırakmayın banyo küveti ve tuvalet de buna dahil. Kucağınızda çocuğunuz varken fırında ya da ocağın üzerinde yemek pişirmeyin. Elinizde sıcak bir yiyecek ya da içecek varken bir taraftan da çocuk taşımayın. O Fırın kapaklarının tokmaklarının üzerim kapayınız ve daima on tarafına kapları taşımak için tutacak koyunuz. Araba kapıları için çocuk güvenlik kilitlerini kullanın ve arabadaki koltukların yerleşim düzenin yerel otoyol devrıyeleri tarafından belirlenen kurallara uygun olup olmadığından emin olun. Bebek yatağını en yüksek pozisyonda aşağıya doğru tutun.


Kapı tutucuları ya da koruyucuları, pencere kilitleri, sürme kapı kilitleri, alışveriş arabalarındaki kemerleri, her yatak odasında ya da koridorlardaki duman detektörlerini kullanmayı unutmayın. Utulerı, saç maşalarını ve bıçaklan kolayca ulaşılabilecek yerlerden kaldırın Mobilyalarınızı duvara dayayın. Polıv, itfaiye ve muhtemel zehirlenme olayları için gerekli telefon numaralarını el altında bulundurun Surgulu kapıların üzerine renkli etiketler yapıştırın, çocuğunuzun yatağını pencerelerden uzak bölgelere yerleştirin.