Çocuğunuzun Her An Fotoğrafını Çekin, Çocuğun Resmini Çekmenin faydası, Yaş aralığı 18 ay ve üzeri, Çocuğunuzun sıradan bir gününde şipşak fotoğraflarını çekin: kahvaltı ederken, çamaşır yıkarken, bir arkadaşıyla oynarken, öğle yemeğini yerken, inşa araçları oyununu oynarken, uyuklarken, anne ya da babayı işten döndüklerinde karşılarken, yemekten sonra dişlerini fırçalarken vs. Daha sonra fotoğrafları teker teker kartonların üzerine ayrı ayrı yapıştırın ve kartonların arkasına da bir parça cırt cırt bant yapıştırın.

Çocuğunuzun Her An Fotoğrafını Çekin

Duvarın üzerini tahtadan bir tabaka ile kaplayıp bunun üzerine kendinden yapışkan, arkası cırt cırtlı resim şeritlerini yerleştirin. Çocuğunuzun gününü nasıl geçirdiğini resmetmek için bu fotoğraftan kullanın. Bu sizin günlük plana göre arkası cırt cırtlı şeridin üzerine fotoğraftan yerleştirmenizi kolaylaştıracaktır. Eğer çocuğunuz gündüzleri ana okulunda ise fotoğraf makinenizi okula götürerek orada görevli kişilerden günün farklı saatlerinde çocuğunuzun fotoğraflarını çekmelerini isteyebilirsiniz.

Daha sonra bu fotoğrafları program tahtanıza ekleyebilirsiniz ya da çocuğunuzun oyun arkadaşları ve aktiviteler'i hakkında yaptığınız bir görüşme sırasında kullanabilirsiniz. Bu sizin çocuğunuz ve okuluyla kurduğunuz bağ açısından çok önemlidir ve çocuğunuzun tembel ve sabahları uyanmak istemediği zamanlarda ona okulda geçirdiği eğlenceli zamanların hatırlatıcısı olacaktır.

Çocuğunuzun Her An Fotoğrafını Çekin

Fotoğrafları aldığınız zaman mutlaka kopyalarını da alın. Böylece bu günlük faaliyetlerin fotoğraflarını her yere yanınızda götürebileceğiniz bir fotoğraf albümüne de yerleştirebilirsiniz.