Çocuğunuz'un Davranışları, Yaş Aralığı: 24 ay ve üzeri Içteki ve Dıştaki Ses: Çocuklarınıza öncelikle herkesin hem iç hem de dış sesi olmak üzere iki sesi olduğunu öğretin. Daha sonra yüksek ve yumuşak sesleri kullanarak bir oyun oynayın ve çocuğunuza hangi sesi kullandığınızı sorun.

Temizlik: Temizlik yapmak da günlük oyun aktivitelerinizin bir parçası olsun. Bir sonraki aktivite ye geçmeden önce oyuncaklan toplayın ya da masayı temizleyin. Bunları yaparken sonradan burayı kullanacak kişiye temiz bir alan bırakmayı istediğiniz hakkında konuşun.

Çocuğunuz'un Davranışları

Başkalarına yardım etmek: Çocuklar etrafındakiler! izleyerek öğrenirler. Birine yardım etmek gereken bir durumla karılaşırsanız hemen yardım edin Bir market arabasıyla zorlukla haıeket eden yaşlı bir bayan gördüğünüzde hemen yardımcı olun. Kaybolmuş gibi bir hal, olan çocuk gördüğünüzde ya da salıncakta sallanmaya çalışan birini gördüğünüzde yardım edin.

Hayvanlarla ilgilenmek; Çocuğunuzun bir hayvana dokunurken onu severken ya da oynarken hayvanı rahatsız edecek bir şey yapıp, yapmadığından emin olun.