Çocuğunuzla Bol Bol Gezin, Çocuk Gezdirmek Nasıl olmalı, Her gün başka bir yere gidin: Manzara değişikliği bizi canlandırır ister yakınlardaki bir park ya da markete yaptığımız kısa bir gezinti olsun ister hayvan mağazasına ya da bir komşumuza yaptığımız ani bir ziyaret olsun.
Bir hobi edinin: Tren merakınızı demir yolu raylarına, uçak merakınızı hava alanına, gelişme çağındaki sanatçınızı bir çocuk müzesine götürün.

Çocuğunuzla Bol Bol Gezin

Arada bir mola verin: Siz, çocuğunuz ya da ikiniz de sıkıldığınızda hemen yaptığınız işi bırakın ve birlikte farklı bir şeyler yapın 20’ye kadar sayarak zıplayın, yüksek sesle anlamsız kelimeler söyleyin ya da koridorda ağır adımlarla yürümeye başlayın.


Sakince oturun: Gerildiğinizi ya da rahatsız olduğunuzu hissettiğinizde çocuğunuzla birlikte kitap okumayı yavaşlatın, bir bardak limonatayı paylaşın ya da köpüklü bir şeye üfleyerek baloncuk oyunu oynayın.

Oğlum saçlarım kestirmeye katlanamıyordu. Bir keresinde plastik bir hediye çantasından bir süper kahraman pelerini çıkardık ve onun pelerini giymesine ve gözlük takmasına ilin verdik. Bu yeni kıyafetiyle artık saçlar boynunu gıdıklamıyor ve gözlerinin içme kaçmıyordu. En sonunda saç kestirirken şikayet etmeyi bırakmıştı.