Çocuğa Nesneleri Öğretme, Nesne Tanımlama, Yaş Aralığı: 18-21 ay arası Sert ve yumuşak nesneleri toplamak için evin içinde dolaşın. Daha sonra topladığınız nesneleri bir kabın içine koyun. Her bir nesneyi çocuğunuzun dokunmasına izin vererek ona gösterin ve nesneleri tanımlayabilmek için sert ve yumuşak kelimelerini kullanın.

Ardından çocuğunuzun bir kerede kabın içinden bir nesneyi çıkarmasını söyleyin ve bu nesnenin yumuşak mı yoksa sert mi olduğunu söylemesini isteyin. Nesneleri kutudan çıkarmayı başardığında bir kerede nesneyi büyük bir çantanın içine koyun, çocuğunuzun ona ulaşmasını ve nesneyi hissetmesini ve size sert mi yoksa yumuşak mı olduğunu söylemesini isteyin. Çantanın içine bakmadan hangi nesnenin olduğunu tahmin etmesini söyleyin.

Çocuğa Nesneleri Öğretme

Bir plan tasarlayana kadar evimizde puzzleların dağılmasını engellemek daima bir kabus olmuştu. Puule'ın üzerine bir sayı işaretledim ve ardından tüm parçaların arkasına aynı numaralan yerleştirdim Böylece üzerlerinde aynı sayı bulunan puzzie parçaları bir ziplac poşetine giriyordu.