Kadınlarda cinsel sorunlar ve belirtileri cinsel soğukluk sebepleri cinsel yaşamın zararları gibi etkenler hayatımızı olumsuz etkilemektedir.
Kadınların cinsel sorunlarının nedenleri
Hastalığınızı söyleyemiyor yada sorunu bulamıyorsunuz ne yapacağınızı bilemiyorsunuz sizler için araştırmalarımızı ve bulduğumuz olası nedenleri yazmak istiyoruz.

Kadınları %60 yada %30 unda cinsel hastalıklar oluştuğu görülmüştür.
Cinsel istek ve uyarılma sorunları en başlıca sebepler arasına girmektedir.
Batı ülkelerindeki kadınların çoğu uyarılma sorununu bulmak için uğraşmaktadır, ülkemizde ise kadınların en çok şikayet ettiği vajinismustur.
Çiftler sorunlarını pek dile getirememekle beraber özellikle türkiyede gizli kalmaktadır, hastalık belirtisini ya anlayamama yada ilgilenmeme büyütmektedir.
Cinsel sorunları başlıca nedenleri piskolojik ve biyolojik olarak görülmekte ama tam bir tetkik yapılamamaktadır.
Pek çok psikiyatır biyo psiyo durumlar olarak nitelendirmektedir.
Sürekli ilaç kullanımı kadında bazı hormonsal değişikliklere yol açabilmektedir, ayrıca gebelik menepoz deprosyan olumsuz şekilde etki ettiği görülebilmekte.
Yatakta ilk gece korkusu ve evlendikten sonra dini olarak günah vs olayları size korku vermesin, dinimizce zaten evlilikte cinsellik helaldir. İlk gece korkusunda ise hemen cinselliğe geçmek yerine ortamı yumuşatabilirsiniz, örneğin konuşun bişeyler için çekinmeyin utanmayın bir ömür beraber olacağınız insana yakın olursanız hiçbir korkunuz kalmayacaktır. Çok çekinirseniz cinsel birleşmeyi sonraya bırakın bu sizi korkutursa hep aynı şeyleri düşünürsünüz. Erkeklerinde bu konuda ilk cinsel arzuları ve endişeleri bulunur ama erkekler daha kolay atlatabilmektedir.