Adet Döneminde baş ağrısının nedenleri nelerdir?
Adet döneminde başım çatlıyor
Adet döneminde şiddetli baş ağrısı tedavisi


Adetliyken baş ağrısı sebepleri nedir? ne yapmalıyım ilaç almalıyım
Bu dönemdeyken ilaçların yan etkisi olabilir adetinizi geçiktirebilir bu yüzden ayrıntılı şekilde sizlere yazmak istedik, eminim her ay insanı bunalıma sokar kimi kadını ağır sancılı kimisi ağrısız geçirmekteler birde başınız ağrırsa kolay değil buyrun öğrenelim.
Adet Döneminde baş ağrısı nedenleri
Doktorlar normal zamanda başı ağrımayan, ancak adet günlerinde tek taraflı ve şiddetli bir baş ağrısıyla birlikte mide bulantısı ile kusma sorunu yaşayan kadının mutlaka hekime başvurması gerektiğini dile getiriyorlar.

Adet öncesi dönemde kadınların vücutlarında bazı hormonal değişiklikler meydana geliyor. Migren, bu özel günlerde vücutta değişen hormonların da etkisiyle kendini gösterebiliyor. Sadece adet döneminde yaşanan şiddetli ve tek taraflı baş ağrısı, migrenin en önemli belirtisi olabiliyor. Artan östrojen seviyesi de migrene neden olabiliyor. Ağrı birkaç saat sürüyorsa bu durum migren olarak değerlendirilmemeli.

Migren tanısı için özellikle tek taraflı olan baş ağrısıyla birlikte bulantı ile kusma gibi şikayetlerin her adet döneminde ortaya çıkması ve tüm gün boyunca devam etmesi gerekiyor.

Doğum kontrol hapları özellikle migreni olan kadınlarda inme ve beyin damarında pıhtı oluşumu sonrası tıkanıklık gibi risklere neden olabiliyor. Ayrıca bu hapları kullanırken ortaya çıkan baş ağrısının damarsal bir probleme mi, yoksa migrene mi bağlı olduğunun tanısı kolay koyulamıyor. Bu nedenle migren hastalarının doğum kontrol hapı kullanmaları önerilmiyor.
Herşeyin belli bir sebebi var kendinize dikkat edin konu birde baş olunca dahada dikkatli olmamız gerekmekte.