Sponsored ADS

Telekomünikasyon Geleceği Akıllı Telefonlar

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  Son dönemde akıllı telefonların telekomünikasyon sektörüne getirdiği dinamizm tartışılmaz bir gerçek. Bu yeni trend önümüzdeki yılların nasıl şekilleneceği konusunda ipucu veriyor. 2000'li yılların başından bu yana konuşulan "Akıllı Döneme girmiş bulunmaktayız. Bugün sadece Çin'de 1 milyonun üzerinde Apple ve Android telefon uygulaması geliştiricisi olması dönüşümün hızı hakkında ciddi bir fikir veriyor.

  Bu hızlı değişim genişleyen akıllı telefon ekosisteminin içerisindeki her oyuncuyu olumlu veya olumsuz yönde etkileyecek. Türkiye pazarında yer alan büyük oyuncular akıllı telefonların müşterilerinin yaşamlarında oynayacağı rolü biliyor ve her müşteri segmentine yönelik 'akıllı kampanyalar' düzenliyorlar. Bu yeni kampanyalar kullanıcılar iştahını kabartırken bir yandan da eski geleneklerin de sonunu hazırlıyor.
  Telekomünikasyon Geleceği Akıllı Telefonlar

  Geleneksel Servislerin Sonu Geliyor Hollanda'da yapılan bir araştırmaya göre akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 75’i “whatsapp’ sosyal mesajlaşma uygulamasını telefonlarına yüklemiş bulunuyor. Kullanıcıların yüzde 80'inden fazlası bu uygulamayı günde en az bir kez kullanıyor ve söz konusu uygulama operatörlerin gelirlerinin yaklaşık
  uçte birini (ses, SMS, veri) sağlayan SMS ve MMS, Çin alternatif oluşturuyor. Buna bağlı olarak mobil operatörlerin gelirlerinde akıllı telefonlar üzerinden sosyal mesajlaşma hizmetlerinde yaşanan patlamanın etkisiyle önümüzdeki iki yıl içerisinde 50 milyar dolar tutarında bir düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor.

  Bu düşüşün büyük bir bölümünü ise ses gelirleri oluşturacak. Bu sebepten operatörler şimdiden yem alanlara yatırım yapıyorlar ve ses gelirlerindeki düşüşleri bu alanlardan karşılamanın peşindeler Bu alanların başında ise uygulama pazar, yer alıyor Uygulama sektörü akıllı telefonların fiyatlarının fazlasıyla arttığı görüntülendi.


  Değişim Kaçınılmaz, Hal böyle olunca rekabette rakiplerine karşı üstünlük sağlamak İçin yapması gerekenlerin başında değişimin kaçınılmaz olduğunu kavrayarak yenilikçi çözümler yaratmaya çalışmak olduğunu belirtmeliyiz. 1990'lı yılları hatırlayın. Kendini yenileyerek bir kablo üreticisinden cep telefonu üreticisine dönüşen.

  Nokia değişimi zamanında farketmiş firmalar arasında yer alıyordu Fakat 2000'li yılların sonuna doğru gelişen akıllı telefon piyasasında değişimin gereklerini yerine getirmeyip Apple, Samsung ve HTC gibi isimlerin gerisinde kaldı. Şimdilerde ise eski gücüne geri dönmek isteyen firma Microsoft tarafından satın alındı ve Windows Phone işletim sisteminin gücünü de arkasına alarak günden güne kullanım oranını arttırıyor.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  Devir teknoloji devri vallahi nedir bu her 3 4 ayda bir yeni modeller çıkmaya başladı birisi bi telefon alır arkasından herkes alır, sonra biri yeni çıkanı alır herkes o yeniledi bizde yenileyelim der. Hele iphoneciler yokmu tav oluyorum neymiş iphone karizma getiriyormuş yahu bunun yaptığı iş belli markaya göremi yaşıyosunuz be insan.
  Bidaha bidaha yaz

+ Cevap Ver

 • Telekomünikasyon Geleceği Akıllı Telefonlar Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 4.50 ortalama oy almış 2 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Ankarada Deniz Varmı var yok?


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz