iphone Diyet uygulaması, A Low GI Diet Glycemic, Ayfon Diyet Bilgileri, Son diet trendleriyle ilgilenenler Webtopia tarafından geliştirilmiş A Low GI Diet-Glycemic Index Search ü sevecekler. Glisemik diyer, şeker dayanıklılığından kaçınmayı hedef alır. 2.000 farklı besinin glisemik endeks değeri,bu uygulama sayesinde cebinize gelecek. Siz de, glisemik duyarlılıkla daha sağlıklı seçimler yapıp, fit kalabileceksiniz.


Bilim adamları glisemik endeksi,karbınhidratın kandaki şeker oranına bir rehber olarak geliştirdi. Glisemik diyet, anı kan şekeri değişimlerinden kaçınıp ani acıkmaları önlemek mantığıyla geliştirilmiş bir beslenme türü. Mesela bilirsinz ki bazı yiyecekleri yediğimizde doymak yazsana.net yerine daha da acıkırız. Doysak bile bu anlıktır işte bunun sebebi, glisemik endeksi yüksek olan bir şeyi yemiş olmamızdır. Şimdi, uygulamadaki glisemik endeks oranı yüzdelerini veriyorum;

Endeks 55 veya azı düşük 56-69 orta 70 üzeri yüksek

iphone Diyet uygulaması A Low GI Diet Glycemic

Endeks numaraları kodlanmıştır bu şekilde yiyeceğin yapısını kolayca anlayabiliyorsunuz. İster kategoriden bulun, ister yiyeceğin adını yazın. Tüm bilgiler Ulusal Kanser Enstitüsü Tarım Departmanı tarafından hazırlanmıştır. Zaten uygulama içinde Glisemik endeks diyetinin ne olduğu,ve nasıl sonuç verebileceği size gösterilir.


Bu uygulama elinizdeki glisemik değer rehberi olabilir fakat yiyecek seçimlerinizi etkileyen tek faktör bu olmamalı. Toplam yağ içeriğinden, şeker içeriğine, yiyeceğin çok fazla işlenmiş olmasından ham olmasına seçimleriniz sonucu kalori alımında bir çok faktör önemlidir. Örneğin kara orman pastasını düşünün glisemik endeksi 38. Düşük sayılır. Fakat içindeki tüm buğday ise 71.Bu da oldukça yüksek. O yüzden seçimlerinizdeki yağ oranı da çok önemli.Ve aşırı egzersiz öncesi veya sonrası glisemik endeks değeri yüksek yiyecekler tercih etmeniz iyi bir seçenek olabilir.

iphone Diyet uygulaması A Low GI Diet Glycemic

Sonuç olarak eğer doğru bir şekilde kullanabilirseniz uygulama çok başarılı. Yine de uygulamayı direk almadan önce bu konuda biraz bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.