Kablosuz modem güvenlik önlemleri nelerdir modeminizin güvenliği Kablosuz modeme şifre koymak
Merhaba evdeki modeminiz kablosuz ve herkes bağlanıyor başım belaya girermi? elbetteki girebilir. Siz modeminizin güvenliğini almazsanız eğer her an birileri internetinizi kullanarak yasadışı yasaklanmış sitelere girip bir eylem gerçekleştirdiği anda sizin hattınızı kullananı değil direk sizi gözaltına alırlar bu çok büyük bir sorundur.
Kablosuz modem güvenlik önlemleri
Birisi girdi sizin üzerinizden herşeyi yaptı kredi kartı hırsızlığı yada devlet sitelerine küfür hackleme olaylarına girdi, valla açık söyleyim kimseye derdinizi anlatamazsınız, ve ıspatta edemezsiniz direk siz suçlusunuz çünki muhattab sizsiniz ve sizin sorumluluğunuzda olan şahsi bir internettir.

Bunu sakınha küçümsemeyin nedenlerini anlattım şimdi gelelim modeminize neler yapabileceğinize;

1. Modeminizin ipi girdiğiniz her sitede görülebilir bunu siz bilemezsiniz o yüzden öncelikle modeminizin ayarlar kısmına girerek kendi ipiniz üzerinden bağlanabilirsiniz. İp adresimi nasıl bulurum? googlede ip adresim yada ip adresi öğrenme diye arayın çıkan siteler ip adresinizi göstermektedir.

2. Modem ayarları güvenlik kısmından wpa şifreleme türünü seçerek modeminize bir şifre koyun ardından modem ismi görüyorsanız sizi anımsatmayacak bir isim atayın size daha önce bağlananların tanımaması için.

3. Modeminize mutlaka güncel güncelleştirmelerini yükleyin. (Açıkları kapatır)

Bunlar yeterlidir çoğu kimse modemini kurup hiç şifre yöntemlerini uygulamadan haberi bile olmadan internetine girer onun üzerinden birisi bağlanıp aylarca kullanabilir. Çünki kurbandır bilmez siz siz olun buna dikkat edin hayatında suç işlememiş birisi direk bu yolla senelerce hapis cezasına maruz kalabilir aman ha dostlar dikkat edin.

Anlatım yazsana.net ailesine aittir alıntılarda lütfen belirtiniz.