Facebook profil gizleme nasıl yapılır? facebookta profilimi gizlemek istiyorum ayarları yapma resimli gizli yaparsam sorun olurmu?

Öncelikle facebookda profilimi nasıl gizlerim diyenler için hesabınız mailiniz ile giriş yapın ardından gizlilik ayarlarına girin sonrasındada aşağıdaki adımları uygulayarak profilinizi gizleyin. Bunları yapamaz gizledikten sonra açmak isterseniz aynı şekilde yapınız gizlilik ayarları menüsünden yapabilirsiniz bu size problem çıkarmaz.
Facebook profil gizleme nasıl yapılır?
Açılan ekranda Gizlilik Ayarlarınız ile ilgili bir takım kategori seçenekleri göreceksiniz. Facebook'ta Paylaşım kategorisinin altında "Herkes", "Arkadaşlarımın Arkadaşları", "Sadece Arkadaşlarım", "Tavsiye Edilen" ve "Özelleştir" bağlantıları görünecek. Bu bağlantılardan Özelleştir kısmına tıklayın. Daha sonra alt kısımdan Ayarları özelleştir bağlantısına tıklayın. Bu sayfadan profilinizde görünmesini istemediğiniz şeyleri ayarlayabilirsiniz. Eğer profilinizdeki bilgileri hiç kimsenin görmesini istemiyorsanız bu sayfadaki bölümlerin karşısında küçük kilit işareti olan ve yanında "Herkes", "Arkadaşlarımın Arkadaşları" ya da "Sadece Arkadaşlarım" (bunlardan hangisi yazıyorsa) yazan seçeneklerin üzerine tıklayıp açılan küçük pencereden Özelleştir bağlantısını seçin.

Daha sonra ekranın ortasında açılacak küçük penceredeki Bunu şu kişiler görebilsin kategorisinin altında bulunan Bu kişiler: bölümünün yanından Sadece Ben seçeneğini seçerek sağ alt kısımdan Ayarı Kaydet düğmesine tıklayın. Böylece profilinizdeki seçtiğiniz bilgileri sizden başkası göremeyecektir herkese hayırlı sağlıklı günler dileriz.