Sponsored ADS

Avil 2 ml 455 mg 5 ampul

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  AVIL 2 ML 455 MG 5 AMPUL Hangi Hastalara Verilir Burada yazılanları iyice okuduktan sonra gerekli uygulamanın doktorunuz tarafındanda onaylanmasıyla beraberinde alınız sağlık önemlidir mutlaka iyice araştırılıp öyle kullanılmalıdır. Doz Kullanımı: her vakada kişiye göre ayarlanmalıdır. Hayati bir tehditin söz konusu olmadığı hallerde başlangıç dozu mümkün olduğunca düşük tutulmalıdır. Günde 3 mg/kg'ı aşan dozlar kullanılmamalıdır. Yetişkinlerde ve 12 yaşını aşmış çocuklarda günde 2 3 kere 1 tabletle başlanır ve lüzumu halinde günde 3 kere 2 tablete kadar çıkılabilir. Tabletler yemeklerden sonra biraz sıvı yardımıyla çiğnemeden yutulmalıdır.


  AŞIRI DOZ VE TEDAVİSİ : Antihistaminiklerin yüksek dozlarda kullanılması özellikle çocuklar için tehlikelidir. Avil ile zehirlenme halinde; midriyazis ağızda kuruluk taşikardi ve idrar retansiyonu yorgunluk uyku hali deliryum bazen halüsinasyonlar ve irritabilite adale kasılması rijidite özellikle çocuklarda çok defa kusma ile birlikte tonikklonik konvülsiyonlar vücut ısısının yükselmesi solunum merkezinin başlangıçta uyarılması ve daha sonra felci dolaşım kollapsı derin koma görülebilir. Feniramin entoksikasyonunda solunumun desteklenmesi ve kalpdolaşım fonksiyonunun stabilizasyonu gibi ilk yardım tedbirleri derhal alınmalıdır.


  Kusma spontan olarak oluşmamışsa ipeka şurubu ile kusturulur. Kusmayı takiben aktif kömür absorpsiyonu minimuma indirmek için verilir. Eğer kusma sağlanamamışsa ilaç alımını takip eden 3 saat içinde mide lavajı yapılır. Hipotansiyon tedavisinde vazopressörlerle tedavi yapılır norepinefrin fenilefrin dopamin. Epinefrin verilmemelidir hipotansiyonu kötüleştirebilir. Konvülsiyon oluşmuşsa diazepam dahil santral sinir sistemi depresanları verilmemeli; intravenöz fenitoin kullanılmamalıdır. Özellikle çocuklardaki ateş düşürülmelidir. Ağır vakalarda hemoperfüzyon yapılabilir. Diürezin artırılması ile feniramin'in itrahı hızlandırılabilir; ancak bu sırada elektrolit ve sıvı dengesi kontrol edilmelidir. Gereği halinde süt çocuklarında ve ufak çocuklarda kan değiştirilmeli veya kan temizlenmelidir.

  Etkilenme: Avil tablet santral etkili ilaçların örn. trankilizanlar hipnotikler sedatifler anksiyolitik ilaçlar ve opioid analjezikler nöroleptiklerin MAO inhibitörlerinin alkolün etkisini artırdığından bu ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.


  AVIL 2 ML 455 MG 5 AMPUL Yan Etkileri Antihistaminikler kullanılan ilaca ve kişilere göre değişmesine rağmen genel olarak şu yan etkileri gösterirler: Kardiyovasküler sistemde; hipotansiyon baş ağrısı palpitasyon taşikardiekstrasistoller Sinir sisteminde; sedasyon uyku hali baş dönmesi koordinasyon bozukluğu yorgunluk konfüzyon rahatsızlık hissi sinirlilik titremeirritabilite uykusuzluk öfori parestezi bulanık görme diplopi vertigokulak çınlaması nevrit konvülsiyonlar Gastrointestinal sistemde; bulantı kusma anoreksi diyare konstipasyon Genitoüriner sistemde; sık idrar yapma isteği güç idrar yapma idrar retansiyonu Solunum sisteminde; bronşial sekresyonun viskozitesinde artış burun tıkanıklığı Ürtiker anafilaktik şok ışığa duyarlılık ağız ve boğazda kuruluk aşırı terlemedir.


  Uyarıları: Bakiye idrara yol açan prostat hipertrofisi semptomatik prostat hipertrofisi dar açılı glokom stenozlu peptik ülser piloroduodenal obstrüksiyonu mesanenin boyun obstrüksiyonlarında hipertiroidi kardiyovasküler hastalıklar ve hipertansiyonda dikkatle kullanılmalıdır.

  Avil reaksiyon kabiliyetini azalttığından araç kullanılmamalıdır. Avil kullananlarda görme bozukluklarına rastlanması ve dar açı glokomlarında göz içi basıncınında yükselme olabilir. Yapılan çalışmalarda Avil’in herhangi bir teratojen etkisi görülmediği halde gebeliğin özellikle ilk üç ayında ancak kesin bir endikasyon varsa kullanılmalıdır.


  Kontrendikasyonlar: Avil tablet feniramine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir. Özellikle hamileliğin ilk üç ayında emziren kadınlarda yeni doğan çocuklarda ve prematürelerde astım dahil alt solunum yolları hastalıklarında MAO inhibitörleri ile tedavi edilenlerde kullanılmamalıdır.


  Endikasyonları: Avil tablet aşırı duyarlık reaksiyonlarının ve çeşitli nedenlerden ileri gelen kaşıntıların tedavisine elverişlidir. Akıntılı mukoza iltihaplarında ve sulanan ekzemalarda Avil tablet sıvı sızıntısını azaltır. Alerjik hastalıklarla ilgili şikayetler aşırı duyarlılık belirtileri: Aksırık nöbetleri burunda kaşıntı ve salgıyla birlikte seyreden saman nezlesi konjonktivit . Ürtiker ve deride kızarıklık ve şişkinlik yapan kaşıntılı ekzema nörodermatit.

  Avil 2 ml 455 mg 5 ampul

  Her bir tablette Feniramin hidrojen maleat 22.7 mg

  Satış Fiyatı: Satış Fiyatı 3.29 TL 8 Şubat 2013
  Önceki Satış Fiyatı 3.29 TL 7 Şubat 2013
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  Güzel bilgi fakat aralara özgün açıklamanız olsa daha iyi olurdu samurai beg
  Bidaha bidaha yaz

+ Cevap Ver

 • Avil 2 ml 455 mg 5 ampul Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden ortalama oy almış 0 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Egede bir ilimiz iz**r ?????


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz