Sponsored ADS

Apranax forte 550 mg 20 tablet

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  APRANAX FORTE 550 MG 20 TABLET Nasıl Kullanılır, APRANAX FORTE 550 MG 20 TABLET Yan Etkileri, Zararları, Kimler Kullanamaz, Evet sevgili okuyucular bu ilacımız migren sorunu yaşıyanlar için gerekli bilgilendirilmeler dahilinde alınarak tedavisi uygulanır herkeze şimdiden geçmiş olsun diyoruz.

  APRANAX FORTE Doz kullanımı ne kadardır: Miğren profilaksisinde günde 2 kez 2 tablet veya günde 2 kez 1 fort tablet. Migren tedavisinde muhtemel bir krizin ilk belirtisinde 3 tablet veya 1 1/2 fort tablet. Gerekirse ilk dozdan en az yarım saat sonra verilmek kaydıyla aynı gün içinde 1-2 tablet veya 1/2-1 fort tablet daha verilebilir.

  Apranax forte 550 mg 20 tablet

  Jinekolojik endikasyonlarda; analjezi amacıyla başlangıçta 2 tablet veya 1 fort tablet, daha sonra 6-8 saatlik aralarla 1 tablet veya 1/2 fort tablet. Akut gutta ilk gün 3 tablet veya 1 1/2 fort tablet, 8 saat sonra 2 tablet veya 1 fort tablet, daha sonraki günlerde 8 saatlik aralarla kriz geçinceye kadar 1 tablet veya 1/2 fort tablet.

  Yetişkinlerde dental problemler, post-operatif ağılar ve diğer ağrılarda; analjezik ve antipiretik amaçla başlangıçta 2 tablet veya 1 fort tablet, daha sonra 6-8 saatlik aralarla 1 tablet veya 1/2 fort tablet. Yetişkinlerde romatoid artrit, osteoartrit ve ankilozan spondilitte; başlangıç tedavisi, 12 saatlik aralarla günde 2 defa alınan 2-4 tablet veya 1-2 fort tablettir. İdame tedavisi, 12 saat aralarla alınan 2-4 tablet veya 1-2 fort tablettir. Günlük doz 1375 mg'ı aşmamalıdır.

  Gerektiğinde günlük doz kısa süreli olmak şartıyla 1650 mg kadar artırılabilir. Doz aşımı Baş dönmesi, mide yanması, hazımsızlık, bulantı, kusma ile kendini gösterir. Mide boşaltılmalı ve bilinen destekleyici önlemler alınmalıdır. Hemodiyalizle plazma konsantrasyonu kısılamaz tehlikelidir.

  Etkileşmesi: Beta blokerlerin antihipertansif etkisini azaltabilir; hidantoin, sulfonamid ve sulfonilürelerin etkisini güçlendirebilir. Probenesid, yarılanma ömrünü artırır. Metotreksat'ın toksisitesi artabilir furosemidin natriüretik etkisi inhibe münkündür.

  Tehlikeli Yan Etkileri: Gastrointestinal, dermatolojik, kardiyovasküler ve santral sinir sistemi ile ilgili yan etkiler gerçekleşebiliyor. Migren profilaksisi ve akut migren krizi, nevralji, siyatalji, miyalji. Dismenorede analjezi sağlamak ve menorajide menstruel kan kaybını azaltmak amacıyla. Ağrılı dental problemler, diş çekimi sonrası görülen ağrılarda analjezik ve antienflamatuar olarak. Burkulma, gerilme gibi spor kazaları ve post-operatif ağrılarda. Bursit, tendinit, sinovit, tenosinovit, lumbago. Enfeksiyöz hastalıklarda spesifik tedaviye ilave olarak analjezik ve antipiretik amaçla. Romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit, juvenil romatoid artrit ve akut gut tedavisinde verilir.

  Gastrointestinal hastalığı, kalp, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu, sodyum kısıtlaması olanlarda dikkatle kullanılmalı; trombosit agregasyonunu azaltıp, kanama zamanını uzatır duyarlı kişilerde hipersensitivite reaksiyonları görülebilir çok gerekmedikçe gebelikte kullanılmamalı emzikli annelere kesinlikle verilemez.

  Alerjik Sorunları olanlar: Naproksene aşırı duyarlılarda, Aspirin ve diğer nonsteroid antienflamatuarlara karşı astım, rinit ve ürtiker gibi allerjik reaksiyonlar gösterenlerde, aktif mide veya duodenum ülserleri, aktif gastrointestinal kanaması olan hastalarda; naproksen içeren preparatlarla birlikte ve 2 yaşın altında kullanımaz.

  Formülü: 275mg Naproksen sodyum Tablet
  550mg Naproksen sodyum Fort tablet
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  Türbedeyim zannettim konuyla alakası olmasada yazdığımın çok yeşillendirmişsin hocam bilgi sağlam ama bu renkler dikkatimi dağıttı biraz.
  Bidaha bidaha yaz

+ Cevap Ver

 • Apranax forte 550 mg 20 tablet Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden ortalama oy almış 0 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Egede bir ilimiz iz**r ?????


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz