Buffalo Görüntüleri Buffalo Fotoğrafları Buffalo Nerede yaşar Bufola Yaşam alanı Bufola Hayvanı

Amerika bizonu (buffola ), boynuzlugiller (Bovidae)familyasının
sığırlar (Bovinae)alt familyasında yer alan bir türdür. Kuzey Amerika’nın en büyük kara memelisi olan Amerikan bizonu, dünyanın da en büyük vahşi büyükbaş hayvanlarından biridir.

Bu canlının iki alt türünden orman bizonu daha büyük cüssesi ve hörgücünün hem daha uzun, hem de görece köşeli olmasıyla ayrılır. Diğer alt tür olan çayır bizonu ise daha küçük cüsseli ve yuvarlak hörgüçlüdür.

Bufola büyük görkemli hırslı birberine tutkun bir hayvandır. Otobur olmasına rağmen oldukça kuvvetli, çevik ve tehlikelidir. Bir boynuz darbesi ile 2 tonluk araçı yerinden kaldırabilir. Bir aslanın karnını yarabilir. Boynuz gücü çok fazladır 4 5 tona kadar irileri vardır. Grup halinde gezer kalabalık olmaları onlara avantajdır. İçlerinden birisi etoburlara yakalansa sürü halinde çin ordusu gibi üzerine saldırır onu kurtakmak adına saatlerce tehtit oluştururlar, çogu zamanda düşmanı geri savarlar.

Bufola- Buffalo ResimleriBufola- Buffalo ResimleriBufola- Buffalo ResimleriBufola- Buffalo ResimleriBufola- Buffalo ResimleriBufola- Buffalo ResimleriBufola- Buffalo ResimleriBufola- Buffalo ResimleriBufola- Buffalo ResimleriBufola- Buffalo Resimleri