Sponsored ADS

Zehir ve Bedende Birikim Sağlayan Toksinlerin Farkları

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  Zehir ve Bedende Birikim Sağlayan Toksinlerin Farkları,Vucuttaki zehirler nelerdir, Zehir doğrudan ve aktif olarak tahribat yapar. Toksinlerse metabolik değişimler sırasında ortaya çıkan artık madde yoğunluğudur. Toksinler ne zaman problem olur? Eğer vücut artığın tamamını dışan atamıyor ve bu artık maddeler vücutta (kalça, göbek, ense, romatizma yumrulan, lenf bezleri, bağırsaklar, çürük diş dipleri, bağdokulan vb) depolanıyorsa, çeşitli problemlere neden olur.

  Hatta bazı kişilerin göbek, kalça veya ense bölgesinde toplanan yağ tabakalannm arasına da toksinler dolar. Toksinlerin en çok biriktiği organ ise bağdokusudur. Modem tıp bağdokusunu pek önemsememektedir, oysa artık bağdo-kusunun ne kadar önemli olduğu anlaşılmıştır.

  Gelişim sürecine bakıldığında, bağdokusu bedenimizdeki en yaşlı ve en eski organdır. Nöralterapi sayesinde bugün işlevi daha iyi anlaşılmıştır. Bağdokusunun etkinliğiyle insan sağlığı üzerindeki önemi Pischinger ve Heine'nin temel maddeyle (matriks) ilgili yaptıklan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

  Bedende biriken toksinler sadece şişmanlarda sorun teşkil etmez, zayıf insanlar için de aynı oranda tehlikelidir. Normal olarak sağlıklı bir insan vücudu toksinleri (ölü hücreler, yağlar, metabolik değişimler sonucu ortaya çıkan artık maddeler vb) ve zehri dışarı atar.

  Tek taraflı sağlıksız beslenme, özellikle de aşın hayvansal besinler stres, sigara, alkol ve kimyasal ilaçlar (özelikle antibiyotikler, kortizon, parasetamol vb) kanalıyla aşın yüklenme ve bu maddelerin tamamen dışan atılamaması nedeniyle vücutta aşın zehirli madde yoğunluğu oluşur ve bağdokusu mikroplar için çok uygun birer yuvaya dönüşür.

  Zehir ve Bedende Birikim Sağlayan Toksinlerin Farkları
  Bağdokusunda birikmiş bu toksinlerin üzerine yerleşen bakteri, virüs ve mantarlar bağışıklık sistemi tarafından yok edilemez ve buradaki mikroplar sürekli zehirli gazlar, zehirli alkoller ve biyojen aminler üretirler. Bu da vücudun bütün dengesini altüst eder ve çok çeşitli hastalıklann ortaya çıkmasına sebep olur. Örneğin bağırsaklardaki yararlı bakteriler ve mantarlar aşın miktarda metan gazı üretirler; bu da kişi gaz çıkannca çok pis bir koku yayılmasına neden olur.

  Bazı kişilerde ise zehirli alkoller aşın üretilir ve bu kişiler alkol içmedikleri halde ağızlan alkol kokar. Bazılan da aşın histamin üretir; bu histamin her türlü alerjinin sebebidir. Doktorunuz sizde aşın histamin olduğunu saptayarak bunu dengelemek için kortizon ilacı veya iğnesi önerebilir.

  Oysa salgı bezleri veya ana hücreler (mass celi) tarafından hangi hormondan kaç mikro, hatta nanogram salgılanması gerektiği beyin tarafından tayin edilir ve hipofiz bezine emir verilir. O da böbreküstü bezleri, tiroit bezleri, testisler, yumurtalık vb organlara hangi hormondan ne kadar üretilmesi gerektiği konusunda talimat verir ve hormon yeterli derecede üretilir.

  Peki, bağırsaklardaki zararlı bakteri ve mantarlar tarafından üretilen histamine karşı beyin tedbir alabilir mi? Hayır. Neden? Çünkü mantarlar ve zararlı bakteriler yabancıdır ve beynin kontrol alanı dışındadır, Bu nedenle kişiler, doktorların alerjiye karşı yazdığı kortizona bir ömür boyu devam etmek zorunda kalır ve bu da ne yazık ki tedavi edici değildir.

  Çözüm, vücudu mantar ve zararlı bakterilerden arındırmaktır. Bu da ancak bu işi bilen bir uzmanın denetiminde yapılacak kapsamlı bir detoksifikasyonla mümkündür. Yapılması gereken iş, sivrisineği öldürmek değil, bataklığı kurutmaktır.

  Zehir ve Bedende Birikim Sağlayan Toksinlerin Farkları

  Et ve peynir gibi ağır hayvansal besinler vücudun asitleşmesine neden olur, asitlenen vücudu antmak için genellikle çeşitli ilaçlar alınır. Fakat sağlıklı beslenip vücudu aşın yormamak ve toksinlerin oluşmasına engel olmak gerekir. Eğer toksin oluşmuşsa bu yok edilmelidir, bu da ancak kapsamlı bir detoks programıyla mümkündür.

  Bedende birikmiş olan toksinler atılmazsa ne olur? Toksinler kan damarlan, lenf bezleri ve damarlan, organlar, bağdokulan, çürük diş dipleri, çene ve eklemlerde yoğunlaşır. Bağdokusuna yerleşmiş toksin birikintileri üzerine yerleşen mikroplar da kendilerine daha kolay faaliyet alanı oluştururlar.

  Bu da romatizma, gut hastalığı, her türlü iltihaplı hastalık, lenf bezlerinde şişme, damarlarda yağlanma, dokularda asitleşme ve tıkanmaya sebep olur. Hücrelere besleyici maddeler (vitamin, mineral, aminoasitler, glikoz vb) ve oksijen yeterince giremez.

  Bağdokusuna yerleşmiş olan toksinler arteriyoskleroz, yani damar sertliği ve yağlanmasına sebep olur. Arteriyoskleroz 20 yaşında bile görülebilmektedir. Günümüzde gençler genellikle besin değeri olmayan fast foodla beslenmekte ve soft içecek denen kola ve fanta gibi aşın şekerli içecekler içmektedirler. Damar sertliği beyin, kalp, iskelet kaslan ve cinsel organlarda fonksiyon yetersizliklerine sebep olur. Kanda kolesterolün artması ise çok daha sonra ortaya çıkar. Kolesterol önce dokularda, eklemlerde ve damarlarda yoğunlaşır, sonra da kanda görülmeye başlar. Bunun tedavisi sağlıklı beslenme, sağlık orucu, nöralterapi, alkali su, kolon hidroterapi, kısacası kapsamlı bir detoks programı uygulamakla mümkündür.

  Bedende, yani bağdokusunda birikmiş toksinler sokakta biriken çöpler gibidir. Çöpçü gelmezse sokaklar çöpten geçilmez ve salgın hastalıklar kısa sürede yayılır. Hücre, hücre aralan, dokular ve organlardaki toksinler lenf sistemi ve kanla dışan taşınır. Metabolik değişimler sonucunda vücutta aşın miktarda asit oluşur. Bu asit, su ve karbondioksite dönüşerek dışan atılır. Fakat sürekli yanlış beslenilirse toksin birikimi yoğunlaşır ve dışan atılmak yerine dokular, damarlar, bağırsaklar ve eklemlerde depolanır. Bu nedenle ilk ve en önemli şart, doğru beslenmektir.

  Zehir ve Bedende Birikim Sağlayan Toksinlerin Farkları

  Sağlıklı Kalabilmenin ve sağlıklı yaşayabilmenin en önemli faktörü kılcal kan dolaşımıdır. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim vb besleyici maddelerin hücrelere ulaşması ve mikroplarla mücadele eden maktofaj T ve H Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dalatmaları buna bağlıdır. Bu nedenle kapsamlı bir detaks programının yanı sıra sağlıklı ve doğru beslenmek şarttır.

  Öncelikle hayvansa) gıda tüketimi azaltılmalıdır, özellikle peynir çok az yenmelidir, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur. Siyah çay ve kahve azaltılmalıdır, çünkü mide ve bağırsakları tahriş ederler.

  Bağırsaklarda meydana gelen enflamasyon sonucu vitaminler, mineraller ve aminoasit lor yeterince emilmez ve çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bu durumda et ve et ürünlerine 5-6 ay ara vermek gerekir, çünkü asidoza sebep olurlar.

  Unutmayın ki detoks programı, bedeni toksinlerden arındırdığı gibi kişinin bağışıklık sistemini de güçlendiren önemli bir tamamlayıcı yaklaşım şeklidir. Ancak bu iş diyetisyenlere bırakılmayacak kadar karmaşık ve kapsamlıdır. Çünkü nöralterapi ayağı olmayan bir detoks programı topal sayılır.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  Doğada zehirli bitkilerden ilaç falan yapıldığını duymuştum tşkler bilgilendirme için.
  Bidaha bidaha yaz

 3. #3
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Bişey değil yeterli birşeyler alalım bilgi namına.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

+ Cevap Ver

 • Zehir ve Bedende Birikim Sağlayan Toksinlerin Farkları Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 5.00 ortalama oy almış 2 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Egede bir ilimiz iz**r ?????


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz