Şiddetli Kabızlığa Pırasa Kürü Tedavisi, Şiddetli kabızlık çekenlere pırasa yemeği mükemmel bir çözüm getirmektedir. şiddetli Kabızlık Nedir, İlk günlerde sık sık tüketilecek olan pırasa yemeği bağırsak florasını hem düzene sokacak hem de kabızlığı yavaş yavaş ortadan kaldırası çaktır.

Şiddetli Kabızlığa Pırasa Kürü

Eğer kabızlığınız biyolojik bir nedene dayanmıyorsa beslenme şeklinizi değiştirmek zorundasınız. Benim bu konudaki öncelikli önerim beyaz ekmek yerine kepekli ekmek tüketmektir. Ancak, sürekli kepekli ekmek fijüketmek de kabızlık nedenidir. Genel olarak kepekli ve lifli besinleri tükettiğiniz zaman mutlaka normalde Biçtiğinizden daha fazla su içmeniz gerekir. Aksi takdirde kabızlık kaçınılmazdır. Her insan kendisinde hangi besinlerin gaz ve hazımsızlık yaptığını bilir. Gaz ve hazımsızlığa neden olan bu besinlerden uzak durunuz. Hangi öğün olursa olsun, yemeğe başlamadan önce mutlaka bir bardak su içiniz. Yemeğinizi bitirdikten sonra mutlaka iki bardak su içerek sofradan kalkınız.

En az iki saat başka hiçbir şey yemeyiniz. Yemeklerin üzerine tatlı yeme alışkanlığınız varsa bundan mutlaka vazgeçiniz. Hangi öğün olursa olsun tamamladıktan en az iki saat sonra tatlı yiyebilirsiniz. Bu kural meyveler için de geçerlidir. Ancak, taze beyaz üzüm hariçtir. Cennet meyvesi (kaki veya Trabzon hurması da denir) kabızlığa karşı mükemmel bir çözümdür. Kabızlık şikâyeti çekenlerin mevsimi geldiğinde bol bol cennet meyvesi tüketmelerini öneririm.

Pırasanın Faydaları Böbrek taşı oluşumunu önleyicidir. Bir ay boyunca haftada birkaç kez tüketilecek az yağlı pırasa yemeği böbrek taşı oluşumunu önlemektedir. Haftada bir iki kez tüketilecek bir bardak haşlanmış pırasa suyu da böbrek taşı oluşumuna karşı mükemmel bir Önleyicidir. Yaklaşık ıkı bardak klorsuz suda 150 gram taze pırasa (donranmış) yedi dakika ağzı kapalı olarak haşlanır ve ılımaya bırakılır, Ilıyınca haşlama suyu içilir. Haşlanmış pırasanın tüketilmesine gerek yoktur. Yılda birkaç kez ihtiyaca göre tekrarlanabilir. Her defasında taze hazırlan malıdır.