Sponsored ADS
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen Enes

Mide Ağrısı Safra Kesesi Hastalıkları

 1. #1
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  39
  Mesajlar
  600


  Reklamlar
  Mide ağrısı safra kesesi sorunları hastalıkları neler safra kesesine iyi gelen bitkiler ilaçlar safra kesesi belirtileri safra kesesi tedavisi nasıl olur? ameliyatı nasıl yapılır.

  Safra kese patlarsa ne yaparım belirtisi nasıl belli olur bunlar çok önemli sorunlardır bir organımızda ağrılar varken diğer organımızdada sorunlara sebebiyet verebilir bu yüzden doktorum ne önermiş videosunu izleyin.

  Mide Ağrısı Safra Kesesi Hastalıkları
  Tv doktorum programı video


  Detaylı bilgiler
  Safra taşları kolesterol ve pigment taşları olmak üzere iki tiptir.Kolesterol taşları sarı-yeşil renktedir ve primer olarak kolesterolün sertleşip çökmesi ile oluşur.Tüm safra taşlarının yaklaşık olarak % 80'i bu tip taşlardır.Pigment taşları ise küçük,koyu renkli,bilirübin tarafından oluşturulan taşlardır. Safra taşları bir kum tanesi gibi küçük olabileceği gibi bir pinpon topu büyüklüğüne ulaşabilir.Safra kesesi tek büyük bir taş,çok sayıda küçük taşlar veya bunların çeşitli kombinasyonlarını oluşturabilir.

  Safra kesesine ve safrayı ve diğer sindirim enzimlerini karaciğer,safra kesesi ve pankreastan ince barsaklara taşıyan kanallara topluca bilier sistem denir. Safra taşları bu kanallardan herhangi birini tıkayarak normal safra akışını durdurabilirler. Tıkanabilecek bu kanallar safrayı karaciğer dışına taşıyan hepatik kanallar,safra kesesinin kanalı olan sistik kanal veya hepatik ve sistik kanallardan gelen safrayı ince barsaklara taşıyan ana safra kanalı olabilir. Bu kanallarda birikip akamayan safra; safra kesesi,kanallar veya nadiren karaciğer içinde iltahaba yol açabilir. Pankreas kanalı da ana safra kanalı ile birleşerek barsağa açılır. Eğer safra taşı bu kanalı tıkar ise pankreas enzimleri akamaz ve bu kez aşırı ağrılı ve bazen de tehlikeli bir rahatsızlık olan pankreatite yol açabilir. Eğer kanallardan herhangi biri uzun süre tıkalı kalacak olursa safra kesesi,karaciğer ve pankreası etkileyecek oldukca ağır ve bazen ölümcül hasarlar oluşabilir.Bu ciddi problemin belirtiler ateş,sarılık ve devamlı ağrıdır. Bu yüzden iki kere dikkat ediniz.
  Cesurun bakışı korkağın kılıcından daha keskindir!

 2. #2
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  39
  Mesajlar
  600


  Sponsor reklamlar


  Ek olarak şunuda söyleyim midenizin ağrıması başka hastalıklarında belirtisi olabilmekte.
  Cesurun bakışı korkağın kılıcından daha keskindir!

 3. #3
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Önem verilecek ağrılardan birisi tşk wadmin paylaşım için.
  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 4. #4
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Çok değerli bilgiler safrakesesi oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir parçamız olduğunu anladım.
  Bidaha bidaha yaz

 5. #5
  yaşar
  Misafir yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Bazı baharatlar mideye zararlı olabilir. Örneğin acı pul ber. Çok acılı vemek mide problemleri yaratabilir. Ama örneğin nane ve kekik sorun yaratmaz. Öncelikle yeme alışkanlıklarınızda yağsız gıdalara, sebze ve mevveve ağırlık vermeniz gerek. Maydanozu sapıyla yiyin, bol miktarda kuru baklagiller ve enginar tüketin. Brokoli, Brüksel lahanası gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler karaciğere iyi gelir. C vitamini vüksek bu sebzeleri tüketin. Üzüm ve nar, özellikle kalp hastalıkları için önemli. Az az ve sık sık yiyin. Yağdan, yağlı yemeklerden uzak durun. Akdeniz diyeti; kalp hastalıkları ve karaciğer yağlanması için en iyi ilaç. Balık ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Yemek yaparken, örneğin soğanı yağ ile kavurmayın. Çiğden pişirme yöntemini uygulayın ve yağı yakmayın.

 6. #6
  Yazar Enes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20 Mayıs 2013
  Yaş
  31
  Mesajlar
  3


  Sindirim sistemi hastalıklarının tek bir belirtisi yoktur. hemen hemen hepsinde ortak belirtiler olur.
  En sık görülen belirti mide bulantısı ve ağrıdır.Ağrının yeri ve şiddeti tanı koymakta çok önemlidir.bazen basit bir bulantı mide kanseri veya safra kesesinde taş olduğunu gösterebilir.Ancak insanlar fazla önemsemeyip geçer dedikleri için hastalıklar ilerledikten sonra doktora gidiyor ve iş işten geçiyor. Bunun için sindirim sistemiyle alakalı en ufak bir belirti görüldüğünde üzerine düşülmelidir...
  Mir bunu beğendi.

 7. #7
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Enes öncelikle forumumuza hoşgeldiniz sefa geldiniz, sağlıkla ilgileniyosunuz sanırım, bu konuda bilgili olduğunuz aşikar yazılarınızı görmek isteriz. =
  Bidaha bidaha yaz

+ Cevap Ver

 • Mide Ağrısı Safra Kesesi Hastalıkları Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 5.00 ortalama oy almış 3 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Egede bir ilimiz iz**r ?????


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz