Sponsored ADS

Gingivit Hastalığı nedir? Belirtileri Nelerdir

 1. #1
  Moderator KaoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03 Kasım 2012
  Yaş
  32
  Mesajlar
  111


  Reklamlar
  Gingivit ne zaman olur Gingivit tedavi yöntemleri Gingivit nasıl oluşur

  Diş insan ağzında en önemli kısımlardan birisidir. Zaman geçtikçe dişlerimiz yok olmaya başlar. Ağrısı zaten tamamen başa beladır. İşte dişlerimizin kötüye gittiğinin ilk belirtileri Gingivit dediğimiz hastalıktır. İyi yanı acı vermez normal gibi durur herşey kötü yani bir anda dişleriniz yok olmuş o yüzden dikkat etmemiz gereken dişlerimizi koruyalım. Sağlıklı günler...
  Gingivit Hastalığı nedir? Belirtileri Nelerdir
  Gingivit, diş eti hastalığının en erken ve en sık görülen aşamasıdır. Genellikle bununla ilgili bir ağrı ya da rahatsızlık hissetmezsiniz; aslında yetişkinlerin yüzde 75'ne varan bir oranda gingivit vardır ve pek çoğu bunun farkında bile değildir.

  Büyük şanstır ki gingivit'n etkileri geçirilebilir etkilerdir ancak eğer tedavi edilmezse durum böyle olmaz. Gingivit, çok daha ciddi bir sorun olan ve geri dönülmez kemik kaybı ve nihai olarak da diş kaybına neden olan periodontal hastalığını giriş kapısı gibidir.

  Her ne kadar pek çok insan gingivitli olduklarını bilmeseler de uyarı sinyalleri diş etleri ile dişlerin birleştiği yerde kırmızılık, şiş diş etleri, fırçalama ve diş eti kullanımında kanama ve geçmeyen ağız kokusudur.

  Periodontal hastalık ve gingivit'n ana nedeni, dişlerinizin üzerinde sürekli olarak oluşan yemek ve bakterilerin oluşturduğu yapışkan bir film olan plak birikmesidir. Plakları her gün temizlemelisiniz çünkü temizlemezseniz bunlar gelişip mineralleşir ve tartara dönüşürler. Bakteriler toksin üretir ve vücudunuzun bunlara tepkileri ile birleştiğindedir ki toksinler dişlerinizin etrafındaki kemikleri yok ederler. Kemik bir kez kaybedildiğinde hiçbir zaman yeniden büyümez.

  Eğer gingivitiniz olduğunu tespit edilirse, plakların dişlerden temizlenmesini içeren profesyonel bir temizleme tedavisi uygulanır. Ayrıca etkin, tutarlı bir evde temizleme yöntemi önerilir ve diş hekimizi düzenli olarak ziyaret etmeniz istenir.

  Kemik kaybı fazla olursa dişe çok az destek kalır. Gevşekleşirler ve çekilmeleri gerekir. Bu nedenledir ki gingivite, gelişip geri dönülmez hasar meydana getirmeden erken müdahale edilmelidir.

  Bazı durumlarda ekstra bir özen gerekebilir; plakların yerini ortaya çıkarmak için özel çözelti kullanımı, düzgün diş ipi kullanımının uygulanması ve buna ek olarak normal ya da elektrikli diş fırçası kullanımı ve yok edici bakterileri öldürmeye yardım etmek için anti bakteriyel bir ağız sıvısı kullanımı gibi. Her daim korunması gerekn dişlerimizi uzman hekimlere de göstermek kontrol ettirmek en doğrusu olacaktır.

  Gingivit Hastalığı nedir? Belirtileri NelerdirGingivit Hastalığı nedir? Belirtileri NelerdirGingivit Hastalığı nedir? Belirtileri Nelerdir

  Konu KaoS tarafından (04 Ocak 2013 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir.  Hayatta iki şeyden korkarım;
  Bir Allah'tan, bir de Allah'tan korkmayandan...


 2. #2
  Administrator WAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01 Kasım 2012
  Yaş
  39
  Mesajlar
  600


  Sponsor reklamlar


  Diş damak sağlığı çok önemli kimisi diyorya dişlerinize bakın diş fırcalamaktaki asıl maksat bu diş etleri onları korumak lazım çünki onlar asıl kök.

  Bilgiler için tşkler kaos.
  Cesurun bakışı korkağın kılıcından daha keskindir!

+ Cevap Ver

 • Gingivit Hastalığı nedir? Belirtileri Nelerdir Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 3.00 ortalama oy almış 1 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Egede bir ilimiz iz**r ?????


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz