Sponsored ADS

Epilepsi Hastaları

 1. #1
  Administrator Samuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08 Kasım 2012
  Yer
  UZAY
  Mesajlar
  1.176


  Reklamlar
  Epilepsi Hastaları, Epilepsi tedavisi, Epilepsiye karşı durma gücünü sergileyen Tuna Çiçekçıoğlu ve ailesi, sosyal motivasyonları ve paylaşımları ile hastalığın olumsuz etkilerini en aza indirmekte kararlı. 1 una Çiçekçioğju’nun hikayesi; kararlılığın, azmin ve ailenin gücünün bir hikayesi. 1982 yılında İstanbul’da doğar Tuna. Ama sıkıntılar ta anne karnında onu beklemektedir. Başında kemik oluşumu tamamlanmadığı için engelli doğar. Ama doktorların pek umutlu olmayan yorumlarını haksız çıkarmayı da bilir. 5 aylık olduğunda 7 büyük beyin ameliyatı geçirmiştir, ama hafif engellere rağmen hayata sıkı sıkı sarılmaktan geri kalmaz. Eğitimini tamamlar, bir güvenlik şirketinde bilgisayar destek elemanı olarak işe başlar. Ama 5 yıl önce işten çıkartılır. Buna çok üzüldüğünü net bir biçimde ortaya koyuyor Tuna ve “Özürlü olduğum için işten titıliİırn yor kırgınlıkla. Bu dönemde bir gün yolda aniden bayılan Tuna, kısa bir aradan sonra ikinci kez bayılmış. Bunun sebebi ilk etapta anlaşılamamış, ama ailesi nöbet geçirir endişesiyle onu hiç yalnız bırakmıyonnuş. Üçüncü nöbeti geçirdiğindede teyzesi gibi epilepsiymiş.

  Epilepsi Hastaları

  Anne Bakiye Çiçekçioğju, “Ben çok zor ağlayan bir insan olmama rağmen ağladım, tamamen çaresizlikten” diye söze başlıyor sesi titreyerek. Ama umutlu olduğunu da açıkça gösteriyor ve “Doktorumuzun söylediği gibi epilepsiden, nöbetlerden kurtulmak yüzde 20 oranında mümkündür. Bunun için nörologların, psiko-loglanmızın, psikiyatristlerimizin bize yardım etmesi gerek” diyor. Bu arada Bakiye Hanım bir ricasını da eklemeden geçmiyor: “Hastaneye ilk gittiğimizde ve epilepsi tanısı konulduğu zaman doktora bu konuda bir broşür, bir kitap olup olmadığını sordum. Üniversite hastanesindeydi ve doktor hiçbir şey söylemedi.

  Çiçekçioğlu ailesi, hastalığın psikolojik ve psikiyatrik yanlarının da olduğu gerçeğine işaret ediyor ve tüm bunların uzun süreç ler anlamına «Idiinni söylüyor. Bu arada sözü Tuna alıyor. Onun da söyleyecekleri, eleştiri ve önerileri var: “Epilepsi hastalığını psiki yatrist ve psikologların bazıları bilmiyor. B11 yüzden yanlış tedavi uyguladıkları da oluyor. Psikiyatriseler, epilepsiye yan etkileri olan ilaçlan vermekte. Epilepsi nöbeti ile psikolojik nöbetler de bazı hastanelerde hala ayırt edilemiyor.

  Yüksek kimya mühendisi anne ve baba için engelli doğan oğullarının epilepsi olduğunun ortaya çıkması ikinci bir darbe vurmuş. Ama Bakiye ve Zafer Çiçekçioğlu, oğullan ile her şeye birlikte göğüs gereceklerini bir kez daha göstermiş. Çiçekçioğlu çifti, oğulla-nnı bir an olsun yalnız bırakmıyor, hep onun yanında yer alıyor. Zafer Çiçekçioğlu, oğlunun her zorluğun üstesinden gelebileceğine çok emin.

  Epilepsi Hastaları

  “O çok güçlü bir çocuk” diyen baba Çiçekçioğlu, umutla şunları söylüyor: “2003 yılında Epilepsi ve Toplum Derneği kuruldu. Epilepsi hastalan ve yakınlan ile dayanışma içinde olarak onlara yardımcı olabilmek, bunun korkulacak bir hastalık olmadığını göstermek, toplumun epilepsi hastalanna bakışının değiştirilmesi, nöbet esnasında kişilere soğanla, suyla, alkolle yaklaşılmaması için bir takım eğitimler yapılıyor. Öncelikle kamu görevlilerine, yani öğretmenlere, polislere, zabıtalara, otobüs ve taksi şoförlerine epilepsi hamlan nöbet geçirdiği zaman onlara nasıl yanlış ilacı olabilmesini anlatan eğitimleri yapma arzusundayız.”  Birgün Herkes Galatasaraylı Olacak!

 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  Samuray googlede epilepsi hakkında çıkan farklı aramaları iyice analiz ederek etiketleri ona göre ekleyiniz, aksi halde spamdan başka bişey olmuyor.

  Yazınız güzel başarılar.
  Bidaha bidaha yaz

+ Cevap Ver

 • Epilepsi Hastaları Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden 4.50 ortalama oy almış 2 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


istanbulun Fethini birleşik 2 kere yazın


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz