Sponsored ADS

EHEC Virüsü Nedir ?

 1. #1
  Süper Moderator Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04 Kasım 2012
  Mesajlar
  252


  Reklamlar
  Ehec Virüsü Belirtileri, Ehec Virüsü Hakkında Bilgiler, Ehec Bakterisi Ehec virüsünün zararları nelerdir

  Sağlığımıza zararı saymakla bitmeyen bir çok virüs mevcuttur. Bu virüslerden sıkça karşılaştığımız Aids ve grip virüsleridir. Bunların haricinde EHEC ismi verilen bir virüs çeşidi daha tespit edildi. EHEC virüsü hakkında merak edilen bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

  EHEC Virüsü Nedir ?

  EHEC virüsü (E. Escherichia coli) Almanya'da 3 kişinin ölümüne sebep oldu. Ülkenin kuzeyindeki eyaletlerde etkili olan virüs nedeniyle 400 kişi hastaneye kaldırıldı. 40 hastanın ise hayati tehlikesi olan “HUS sendromu” yaşadığı belirtildi.
  Doktorlar çok sayıda kişinin ölebileceğini açıkladı. Hastaneler hastalarla dolup taşmaya devam ediyor.

  BÖBREĞİ ETKİSİZ HALE GETİRİYOR
  EHEC virüsü, özellikle böbreği işlev yapamaz hale getirirken, HUS sendromunu tetikliyor. Enfeksiyon, hayvanlara direkt temastan, bakterili yiyeceklerden ve pastorize edilmemiş süt ile bulaşıyor. Aşağı Saksonya’nın Diepholz bölgesinde 83 yaşındaki bir kadının EHEC virüsünden öldüğü açıklandı. Virüsün bağışıklık sistemi düşük olan yaşlı ve çocuklarla birlikte kadınları etkilediği söyleniyor.

  Yaşlı bir kadının mayıs ayından beri “kanlı ishal” sebebiyle tedavi gördüğü ifade edildi. Açıklamada, laboratuvar incelemelerinde kadında EHEC virüsünün tespit edildiği kaydedildi. Bremen’de de bir başka kadının, henüz kesin olarak belirlenmemekle birlikte EHEC virüsünden öldüğü tahmin ediliyor. Almanya Sağlık Bakanlığı’nın bir sözcüsü, EHEC virüsünün yayılmasıyla ilgili gelişmelerin izlendiğini belirtirken, Schleswig-Holstein Eyaleti Sağlık Bakanlığı’nca, EHEC virüsüne yakalandığından şüphe duyulan hastaların sayısının bir gün içinde iki katına çıktığı ifade edildi.

  VİRÜSTEN ETKİLENENLERİN ÇOĞUNLUĞU KADIN

  Hastalığın böbrek yetmezliğine sebebiyet vererek yavaş bir şekilde seyretmesinden dolayı virüsün yayılmasının endişe verici olduğu kaydedilen açıklamada, uzmanların, virüsün neden kaynaklandığını araştırdığı bildirildi. Hastalığın Almanya’nın başkenti Berlin’e de ulaştığı, 2 kişinin Benjamin Franklin Hastanesi’nde EHEC şüphesi ile muayene edildiği ifade edildi. Hastalığa yakalananların çoğunun kadın olduğu ifade edilen açıklamada, ishale yakalananların hijyenik kurallara uyması ve derhal doktora gitmesi gerektiği belirtildi. Uzmanlar sebze ve meyvelerin çok iyi bir şekilde yıkanarak tüketilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
  Birgün Herkes Fenerbahçeli Olmasın, Bırakın O Ayrıcalık Biz de Kalsın !!!

 2. #2
  Mir
  Mir çevrimdışı
  Rütbe Kalmadı Mir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14 Ocak 2013
  Mesajlar
  774


  Sponsor reklamlar


  Böbreksiz yaşamak imkansız malum virüslere karşı antivirüsler ile savaşabiliriz kendinize iyi bakmanız dileğiyle güzel konu olmuş.

+ Cevap Ver

 • EHEC Virüsü Nedir ? Konusuna Oy verin

  5.00 Üzerinden ortalama oy almış 0 kişi oy vermiş

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Giriş yapmak için Buraya tıklayın


Sitemizin ismini yazın (www. kullanmayın)


YazSana.Net Forumları Bilgi Eğlence Komedi Yaşam Sağlık üzerine yazılan herşey! Forum Kurallarına Lütfen Uyalım!
Yorum düşünce yazma
facebook butonumuz