Kansorejen maddeler nasıl anlaşılır? kanser tehlikesi taşıyan maddeler nedir her kanser öldürürmü gibi soruları merak ediyorsunuz araştırdığımız kadarıyla sizlere aktarmak istiyoruz.
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  kansoren-maddeler.jpg
Görüntüleme: 561
Büyüklüğü:  21.6 KB (Kilobyte)
ID:	434
Besinlerde kansorejen maddeler olabilirmi? bunlar labaratuar ortamında anlaşılmaktadır, besinlerdeki küf ve bozulmayı gözle göremediğimiz zamanlar olur bunlardan uzak durmanız gerekiyor.

Peynirde bozulma örnek olarak delikli bir şekil alır gıdaların bozulduğunu tadına bakarak yada kokusunu koklayarak anlayabiliriz. Zaten marketlerde alacağınız ürünlerde son kullanma tarihlerine bakmanız yeterlidir ama genede şüphelendiğiniz gıdayı yememenizi incelemenizi öneririz.

Bozulmuş ekmekte küflenme ve kırılma olur, etlerin üstünde ise yapışkan renkte bir belirti olduğu zaman bozulduğunu anlayabilirsiniz. Et bozulma sebepleri cok fazla ısı yada sıcak ortamda bekletilmesiyle oluşur.

Bozulmuş balık küf gibi bir tat bırakır o an hemen onu imha ediniz. Meyvelerde ise taze meyvenin bozulma ihtimali olabilmekte üzerinde yapışkansı bir madde oluşur bozulduğunu gösterir yumuşar.

Kabuklu deniz hayvanlarında ise kötü kokmasıyla birlikte ekşime oluşur.
Bozuk konserve nasıl anlaşılır konserveniz şişmiş ise ve üzerinde renk değişikliği var ise küf ve ekşime ile beraber, asidik oluşur.

Marmelat ve reçellerde bozulma yeşil renk ile anlaşabilir kötü bir tat değişimi olur, sucaktada ise küflenmeyle kansoren maddeler oluşabilmekte.

Gördüğünüz üzer acı tatlı her yiyecekte kanseri tetikleyen unsurlar oluşabiliyor buna istinaden umursamadığımız çoğu şey nekadarda önemliymiş aman sağlığınıza dikkat edin.