Gebelikte saç boyamanın zararları
Hamilelikte saç boyama zararlımıdır?
Hamileyken saç boyamanın zararları nelerdir
Gebeyken saç boyamanın bebeğe zararı edermi

Gibi sorular aklınıza gelir gebeyken(hamileyken) saçımı boyasam ne olur kalıcı hasara yol açarmı diyenleri duyar gibiyim yada araştırmak istiyorsunuz gerekli bilgiyi bulamıyorsunuz buyrun size yan etkisi varsa ne yapmanız gerekiyorsa hepsini söylüyoruz. Sorularınızıda sorabilirsiniz lütfen çekinmeyin.
Gebelikte Hamilelikte saç boyamak zararlımı?
Gebeyken kullanılan saç boyalarının gebelikte fetüs üzerine zararlı etkilerinin olduğunu gösteren kesin kanıtlar yoktur. Buna rağmen sigara, zirai ilaçlar, virusler, radyasyon, saç boyaları gibi birçok etkenin lösemi insidansını arttırdığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.
Hamile kadınların en büyük sıkıntıları ilaç ışınlar kimyasal maddeler ayrıca deri yoluyla maruz kaldıkları maddelerin zararlarıdır.

Bu kimyasal maddeler, solunum yoluyla, ağız yoluyla veya tensel temas ile alınabilir. Bazı maddeler anne karnındaki bebeğin (fetus) gelişimini olumsuz etkileyeceği gibi bazı maddelerin de hiçbir yan etkisi olmadığı deneylerle kanıtlanmıştır. Bazılarında kötü etkilerinin olup olmadığı halen bilinmezken bazılarının etkisi, gebeliğin belirli sürelerine kadar zararlı, daha sonraki aylarda zararsızdır. Bu yan etkiler, bebeğe hem fiziksel hem de zihinsel zararlar verebilir, gelişimini engelleyebilir.

Saç Boyatmak için Doğumu bekleyin
Kozmetik (saç boyaları, kremler, parfümler, temizleyici maddeler vs kullanımında, genelde en sık problem saç boyalarında yaşanmaktadır. Sıklıkla kullanılan kalıcı ve yarı kalıcı boyaların içindeki maddelerle yapılan deneylerde, bebek üzerine zarar verici etkiler görülmemiştir. Fakat tedbirli davranmak için, doğum sonrasına kadar saçların boyatılmaması daha uygundur.

Değişiklik yapmak, beyazlarınızı gizlemek veya dip boyası yaptırmak istiyorsanız, gebeliğin ilk üç ayından sonra, bitkisel saç boyaları kullanabilirsiniz illakide boyayacağım diye tutturanlara bunu önerebiliriz. Kendinize ve görselliğe faydalı bişey yapmak istiyorsanız kendinize gıda takviyesi yapın herşey görüntü değildir sağlıklı yaşamlar dileriz.