Yeni Model Bmw Otomobil Müzik Sistemi, BMW Arabaları, Jonas Kaufmann ünlü tenor, BMW otomobilini sürerken aklilı telefonundan ya da USB bellek aygıtından müzik dinliyor arada bir de kendi söylüyor. Otomobil kullanırken dinlediğiniz müzik sizin 'Çin ne kadar önemli? Otomobilde müzik inlemeden yol almayı düşünemiyorum bile. Benim açımdan, gerek zihnimi rahatlatmak, gerekse son kayıtların eleştirel bir analizini yapmak için otomobilde müzik dinlemek, sürüş deneyiminin ayrılmaz bir parçası. Kimi zaman, bazı araçların önemli bölümlerini otomobilde müzik dinlerken ve zihnim bambaşka yerlerde gezinirken fark ediyorum. Unutmayın ki, çok sayıda insan CD’leri fon müziği olarak kullanmak üzere satın alıyor örneğin yemek yaparken.

Yeni Model Bmw Müzik Sistemi

Ses kalitesine ne kadar önem verirsiniz? Bence çok önemli, içinde Bang & Olufsen ses düzeni olan bir BMW Gran Coupé kullanıyorum. Smartphone’umu bağlayıp, menü ekranından dilediğim şarkıyı seçebiliyorum. Yada sadece USB belleğimi takıp istediğimi dinleyebiliyorum. Otomobil kullanırken klasik müzik dinler misiniz? Her zaman değil, ancak klasik müziğin sürüş deneyimine bir anlam kattığını söylemeden edemeyeceğim. Çok sayıda insan yolda Rolling Stones ya da AC/DC'den başka bir şey dinlemez. Farklı bir şeyler dinlemek istersem pop müziğe dönerim.

Ya da keyifli bir tiyatro oyunu dinlerim gerilim tarzında, kapıları gıcırdatan türden. Çocuklarınız, müzik zevkiniz konusunda ne düşünüyorlar? Onlar doğmadan önce de, gayet düzgün ses sistemleri olduğu konusunda çocuklarımı bir türlü hızına yetişemiyorum ancak bir kez ışaracak gibi oldum. Harika bir günde, ustü açılır bir otomobilde, birlikte Zürih’teki dağ geçitlerini aşıp, güneye doğru yol alıyorduk. Dire Straits’in “Tunnel Of Love” adlı şarkısını bangır bangır çalmaya başladım ve kızım nihayet bana: “Tamam baba, haklısın," dedi.

Zona Oeste civarında yeni stadyumlar, golf sahaları ve spor yerleşim kompleksleri belirmeye başlıyor. Brezilya'nın GSYIH sürekli yükselişte ve tahminlere göre 2016 itibarıyla ülkede 3.6 milyon yeni iş imkânı olacak. Son yıllarda Rio’da yaşayan müzisyen Brian Eno, Brezilya’nın geleceğin ülkesi olduğuyla ilgili tanımı reddediyor; ona göre burası uzun zamandır bugünün ülkesi. Rio gördüğü rüyadan uyanıyor çünkü artık rüyası gerçekleşti.

Mimar Thiago Bernardes, Brezilya’nın güncel imajını yeniden tasarlayanlardan biri. M6 Gran Coupé yi Rio’nun deniz yeşili gölet kıyısı boyunca sürerken, Pedra da Gâvea abidesi önümüzde beliriyor. Tepeler, tropik yağmur ormanlarıyla örtülü. Yolları ve kendilerine ait şelaleleri olan yamaç evlerinin bir bölümünü saran orman bitkileriyle ünlü botanik bahçelerinin olduğu bölgedeki şık Jokey Kulübü’nün önünden geçiyoruz. Bernardes’in ofisi, Lucio Costa tarafından renove edilmiş 1930’lardan kalma bir okulun içinde. 1950’lerde burada yaşayan bossa nova ustası.

Tom Jobim, Thiago’nun dedesi ünlü mimar Sergio Bernardes ile eski dostmuş. Brezilya’nın gelecekle ilgili rüyası o dönemde bile capcanlıymış; her ne kadar Brasilia'nın yapımı sırasında ülke tutüristik ifadesini bulmuş olsa da, rüya tanı anlamıyla gerçekleşememişti.Genç Bernardes, Rio’nun mimarisinin 1970’lerde yavaşladığından söz ediyor.